Udany początek - AC Milan 2:0 Bologna

W ramach pierwszej kolejki Serie A, Milan podejmował na własnym terenie Bolognę.

Od pierwszej minuty, Bologna starała się zmusić Milan do błędu i zdobyć bramkę z kontrataku. Pomimo braku niepewności na początku meczu, Rossoneri zaczęli powoli konstruować swoje akcje i wracać na właściwe tory.

W 12.minucie, Zlatan Ibrahimović mógł wyprowadzić swój zespół na prowadzenie. Szwed stworzył sobie trochę miejsca w okolicach pola karnego i oddał strzał na lewy słupek bramki Skorupskiego. Piłka po uderzeniu 38-latka nieznacznie minęła się z bramką.

W 35. minucie, Szwed dopiął swego i wpisał się na listę strzelców. Theo Hernandez zagrał futbolówkę w pole karne rywala, a Szwed nie miał większych problemów ze zmuszeniem Skorupskiego do kapitulacji. Ibra oddał pewny strzał głową z niewielkiej odległości i wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

W doliczonym czasie gry niewiele się działo i do przerwy Milan wygrywał na San Siro 1:0 z Bologną.

Na początku drugiej odsłony, Ibrahimović mógł podwyższyć prowadzenie swojej drużyny. Napastnik otrzymał niskie podanie w obrębie pola karnego i oddał strzał prosto w kierunku bramkarza rywali. Reprezentant Polski wykazał się jednak refleksem i uratował swój zespół przed stratą kolejnej bramki.

W 50. minucie, Ismael Bennacer był faulowany w polu karnym rywala. Po weryfikacji VAR, sędzia zdecydował się na podyktowanie rzutu karnego. Do jedenastki podszedł Zlatan Ibrahimović i zmienił rezultat spotkania na 2:0 [klik]

W 63. minucie, mogło być 3:0 dla Milanu. Alexis Saelemaekers odebrał piłkę przeciwnikowi i ruszył do kontrataku. Belg zagrał piłkę do Zlatana Ibrahimovicia. Ten przedarł się w pole karne drużyny gości i próbował umieścił piłkę w siatce. Niestety Szwed źle wykończył akcję i posłał piłkę nad poprzeczką.

W 76. minucie, Theo Hernandez oddał mocny strzał z pierwszej piłki sprzed pola karnego. Piłka zmierzała w górną część bramki, ale Łukasz Skorupski zaliczył dobrą interwencję i oddalił zagrożenie we własnym polu karnym.

W 79. minucie, Bologna stanęła przed szansą zdobycia bramki kontaktowej. Jerdy Schouten wykorzystał trochę przestrzeni w okolicy pola karnego i oddał mocny strzał na bramkę Donnarummy. Włoch zachował się przytomnie w tej sytuacji i udaremnił zamiary rywala.

Pięć minut później, Nicola Sansone próbował wpisać się na listę strzelców. Włoch oddał strzał w lewą część bramki i niewiele zabrakło mu do szczęścia. Po jego strzale, futbolówka odbiła się od słupka.

W 90.minucie, Takehiro Tomiyasu oddał strzał głową podczas wrzutki w pole karne podczas rzutu wolnego. Gianluigi Donnarumma stanął na wysokości zadania i uchronił swój zespół przed stratą bramki.

Arbiter główny doliczył 4 minuty do czasu podstawowego, ale nie wpłynęły one na końcowy rezultat.

W takich okolicznościach, Milan wygrywa na inaugurację sezonu z Bologną 2:0.

AC Milan (1-4-2-3-1): G.Donnarumma, Calabria, Kjaer (71' Duarte), Gabbia, Theo Hernandez; Bennacer (86' Krunić), Kessie (77' Tonali); Castillejo (46' Saelemaekers), Calhanoglu (71' Brahim Diaz), Rebić; Ibrahimović

Bologna (1-4-2-3-1): Skorupski; De Silvestri, Danilo, Tomiyasu, Dijks; Schouten, Dominguez (56' Baldursson); Orsolini (57' Sansone), Soriano (80' Svanberg), Barrow (83' Vignato); Palacio (80' Santander)