O zimowym mercato Milanu okiem Sportmediaset

O zimowym mercato Milanu okiem Sportmediaset

Sportmediaset postanowił przyjrzeć się prawdopodobnym działaniom ekipy Rossonerich podczas najbliższej kampanii transferowej.

Obrońcy:

- Rossoneri chcą ocenić przydatność Mattia Caldary i Leo Duarte dla zespołu nim podejmą decyzję w sprawie sprowadzenia nowego środkowego obrońcy. Milan myśli m.in. o pozyskaniu Stefana Savicia, Meriha Demirala czy Daniele Ruganiego. 

- Davide Calabria znajduje się na celowniku Sevilli. Dyrektor sportowy andaluzyjskiego klubu, Monchi był obecny na San Siro podczas meczu Milan vs Lazio, podczas którego przyglądał się postawie wychowanka ekipy Rossonerich. Zdaniem włoskiej telewizji, negocjacje w sprawie młodego obrońcy mogłyby się rozpocząć od 15-17 mln euro.

- jeśli zespół Il Diavolo pozbedzie się w zimie Davide Calabrii, wówczas może sięgnąć chociażby po Zekiego Celika z Lille.


Pomocnicy:

- Franck Kessie cieszy się zainteresowaniem wielu klubów z Premier League, na czele z Wolverhampton. Jeśli jakiś klub zaoferuje za 22-latka minimum 25 mln euro, wówczas klub z via Aldo Rossi może rozważyć sprzedaż swojego pomocnika.

- Zvonimir Boban pracuje po cichu nad transferem swojego rodaka, Ivana Rakiticia, który pełni jedynie rolę zmiennika w zespole prowadzonym przez Ernesto Valverde. Chorwat pobiera pensję na poziomie 13 mln euro netto za sezon. Zarobki te mogą jednak zostać obniżone. 


Ofensywa:

- Gorącym nazwiskiem na liście życzeń Milanu jest Rodrigo De Paul.

- Real Madryt zaoferował Milanowi możliwość wypożyczenia Brahima Diaza. Na chwilę obecną nie wiadomo na jakich warunkach miałoby dojść do tego transferu.

- Zlatan Ibrahimović pozostaje na ten moment raczej marzeniem kibiców, a nie realnym celem ekipy Rossonerich. Il Giornale dodaje, że Milan myślał latem o Szwedzie, ale wówczas nie był on zainteresowany powrotem na San Siro.

 Statystyki:

Zawodnik
Wiek
Klub
Pozycja
Liczba spotkań
Minuty na boisku
Bramki
Asysty
Długość umowy
Stefan Savić
28
Atletico Madryt
środkowy obrońca
7
630
1
0
30.06.2022
Merih Demiral
21
Juventus
środkowy obrońca
1
90
0
0
30.06.2024
Daniele Rugani
25
Juventus
środkowy obrońca
1
90
0
0
30.06.2024
Zeki Celik
22
LOSC Lillce
prawy obrońca
13
1170
0
3
30.06.2023
Ivan Rakitić
31
FC Barcelona
środkowy pomocnik
10
255
1
0
30.06.2021
Rodrigo De Paul
25
Udinese
środkowy pomocnik
9
656
1
2
30.06.2024
Brahim Diaz
20
Real Madryt
Ofensywny pomocnik
1
9
0
0
30.06.2025
Zlatan Ibrahimović
38
Los Angeles Galaxy
środkowy napastnik
31
2790
31
8
31.12.2019


Komentarze

 • avatar
  Ilfenomeno
  ZLATAN IBRAHIMOVIĆ !! *hands down*
 • avatar
  Slaviio
  Kessie 30 mln Calabria 18 mln Hakan 20 Suso 25 Biglia 5 i może cos kasy się uzbiera na ciekawsza rundę rewanżową Każdy zawodzi w nikim z nich nie widze nadziei na lepsza postawę
 • avatar
  nerwowy
  jak dla mnie zaden z tych graczy nie rzuca na kolana. i po co sprzedaz Calabrii, kolejnego wychowanka? to prawda, ze nie gra w tym sezonie najlepiej, ale ja pamietam jego dobre wystepy z poprzednich lat. wciaz jest mlody, moze wiele poprawic w swojej grze. poza tym jak cala druzyna nie funkcjonuje, to latwo szukac winnych tam gdzie nie trzeba. w dodatku Conti jest o wiele slabszy. nic nie gra. tutaj pomyslabym ewentualnie nad zmiana.
  .
  ale szczegolnie wazny jest dla mnie srodek obrony. potrzeba kogos z doswiadczeniem jak Lovren. no i oczywiscie 2 srodkowych pomocnikow z prawdziwego zdarzenia. jak Klaassen czy Milivojevic.
  .
  i to wszystko. mozna sie co najwyzej zastanowic nad sprzedazami w ofensywie. co najmniej 2 powinno odejsc z tej grupy: Paqueta, Calhanoglu, Borini, Suso, Castillejo.
  .
  przy dobrej ofercie za Donnarumme tez warto sie zastanowic nad sprzedaza.
  • avatar
   KAKA22
   Chłopie ja nie wiem co ty bierzesz, ale bierz przez pół bo od dłuższego czasu wypisujesz takie głupoty, że oczy bolą od samego czytania. Jeszcze wprowadzasz te swoje kropki, które mają pełnić rolę... przecinków?
  • avatar
   nerwowy
   moze i oczy niektorych bola, ale tylko z bolu, ze to nie ja jestem dyrektorem sportowym Milanu, bo na pewno wtedy wyniki klubu i okienka transferowe prezentowalyby sie o niebio lepiej. skladaj lepiej chlopcze petycje, aby powolac mnie na stanowisko dyrektora w miejsce Maldiniego.
 • avatar
  smigacz90
  Granit Xhaka jest do wyciągnięcia z Arsenalu, mogli by się zainteresować.
 • avatar
  MK92
  Spośród wyżej przywołanej listy potencjalnych celów chyba najbardziej przydałby się Milanowi Rakitić, lecz mocno wątpię, że tej klasy pomocnik chciałby dokonać aż takiego kroku wstecz.
 • avatar
  Jaca
  Moim zdaniem jeśli chodzi o transfery wychodzące to:
  -Caldara i Conti na wypożyczenia w Seria A, na pewno znajdą się chętni,
  -jeśli wpłynie oferta rzędu 15-17 mln za Calabrie to pakować w samolot bez namysłu, jednak pozbywać się obu PO w jednym oknie nie jest zbyt rozsądnie, więc rozważyłbym pozbycie się póki co jednego,
  -Kessie za 25 mln trochę mało, stracimy na tym transferze. Nadal uważam, że Kessie skupiony w większości na zadaniach defensywnych mógłby dać drużynie dużo więcej.
  -jak widać gołym okiem większość naszych zawodników nie ma jakości, żeby wnieść ten zespół level wyżej, więc przy rozsądnych ofertach pożegnałbym się z: Hakanem, Suso, Castillejo czy oczywiście Biglią. W Chinach zimowe okno jest tym priorytetowym, więc warto byłoby to wykorzystać, również sprowadzając stamtąd jakiegoś gracza (Carrasco, Alex Teixeira, Oscar, Talisca)

  Zawodnicy przychodzący:
  -Stefan Savić - świetna opcja, idealny partner dla Romka, ograny w Seria A,
  -rezerwowym z Juve podziękujemy, niech się ogrywają gdzieś indziej,
  -Rakitić, Modrić czy Ibra wszyscy mimo wieku wnieśli by bardzo dużo jakości, trzymam kciuki, żeby chociaż jeden z nich do nas trafił, choć wydaje się to strefa marzeń,
  -Brahim Diaz - kompletnie zbędny
  -Rodrigo De Paul- wcześniej skrzydłowy teraz środkowy pomocnik, ciekawy jestem gdzie u nas miałby grać. Na pewno zawodnik z dużą jakością, ale też z trudnym charakterem.
  -Zeki Celik- tutaj się nie wypowiem, bo nie widziałem Turka w akcji.
  • avatar
   casusius
   Piękne się to wszystko czyta, tylko kto będzie płacić pensję tym panom.
   Pomijając fakt wykupu z Chin (mało nie płacili to i tanio nie oddadzą) musieliby się zgodzić na max połowę pensji.
   Dla mnie sience fiction... niestety.
  • avatar
   Jaca
   To zależy. Gracze często z Chin chcą się wydostać za wszelką cenę i są gotowi na znaczne obniżki swoich zarobków. To jest wiadome, że w Europie nikt im nie zaproponuje takiej pensji jak w Chinach, ale bardzo istotna jest tu motywacja samego piłkarza. Carrasco i Oscar mają roczne umowy więc nie sądzę, żeby kosztowali kosmiczne kwoty.
 • avatar
  kaka-22
  Wszystko super dobrze się pisze o sprzedaży zawodników ale problem jest taki że naszych zawodników nikt nie chce kupować a jak już ktoś się trafi to chce transfery za grosze,

  najlepszym rozwiązaniem była by sprzedaż takich zawodników jak:
  Calabria jego gra, podania, wrzutki w pole karne to po prostu katastrofa bardzo słaby
  Caldara i Conti na wypożyczenie może wrócą do formy z Atalanty
  Kessie dużo biega wytrzymały ale nic nam to nie daje, podania, sprinty, strzały to po prostu katastrofa
  Suso jego gra od kilu lat jest na takim samym poziomie strasznie irytujący dużo strat, wolny, wrzutki w pole karne też przeważnie nie celne a strzelony gol co 10 meczów to za mało
  Bigli i Reina wogóle nie powinni grać w Milanie duże zarobki a nic nie wnoszą do gry zespołu

  Ciekawostką jest to ile Elliot przeznaczy pieniędzy na transfery,
  prawa obrona potrzebna na już
  środek pomocy może Modrić może Rakitić obydwaj by się przydali, do tego prawy i lewy skrzydłowy marzeniem jest Chiesa i Everton Soares, już teraz priorytetem powinien być Sandro Tonalli, do tego jeszcze Ibrahimivić i może James Rodriguez, wtedy może nawet walczyli byśmy o 4 pozycję i co za tym idzie LM
 • avatar
  kusniak90
  Niech wezmą Ibrę, w pojedynkę ugra europejskie puchary
 • avatar
  Pato
  De Paul to by się przydał na początku sezonu... ale i tak dobrze że jest na liscie, pomijając dziadków, to tylko on brzmi rozsądnie.
 • avatar
  paranormalny
  Ibracadabra wróć do nas, choćby do końca sezonu, to byłoby coś. Z pozostałych, może Savic i Rakitic, tylko dla nich to raczej nie byłoby wyzwanie, Ibra może ma do nas jakiś sentyment i nie zależy mu już na trofeach.