O wczorajszym spotkaniu w Milanello okiem włoskich mediów

O wczorajszym spotkaniu w Milanello okiem włoskich mediów

Milannews.it i La Gazzetta dello Sport postanowili zabrać głos w sprawie wczorajszego spotkania pomiędzy przedstawicielami zespołu Il Diavolo, a Ivanem Gazidisem. Oto, za wspomniane wyżej źródła miały do powiedzenia.

Milannews.it:

Wczoraj po południu odbyło się spotkanie pomiędzy Ivanem Gazidisem, a przedstawicielami zespołu: Zlatanem Ibrahimoviciem, Alessio Romagnolim, Giacomo Bonaventurą i Asmirem Begoviciem. Podczas rozmowy ustalono obniżkę wynagrodzenia zawodników o 50% za kwiecień. 

Szwed przedstawił swoje wątpliwości i zastrzeżenia co do pracy przedstawicieli Milanu. Ponadto wyraził swoje wątpliwości co do projektu klubu z via Aldo Rossi. CEO Milanu ze spokojem odpowiadał na pytania 38-latka, co rozpoczęło dyskusję między stronami. Dyrektor generalny zespołu Il Diavolo poinformował zgromadzonych, że klub planuje inwestycje nie tylko w kontekście budowy nowego stadionu, a także pod względem sportowym, aby drużyna mogła wrócić na odpowiedni poziom. Ze względu na przejęcie klubu w niełatwej sytuacji finansowej i sportowej, proces ten będzie wymagał czasu. Ivan Gazidis poprosił zawodników o maksymalne zaangażowanie podczas jutrzejszego meczu.

La Gazzetta dello Sport:

Podczas wczorajszego spotkania z przedstawicielami zespołu, Ivan Gazidis przedstawił obecną sytuację w klubie z via Aldo Rossi. Wyjaśnił między innymi okoliczności zwolnienia Zvonimira Bobana, a także potrzebę uregulowania sytuacji finansowej klubu, która po erze Berlusconiego i Yonghong Li nie była najlepsza. Podczas rozmowy, Zlatan Ibrahimović miał zarzucić [nie jest to potwierdzona informacja, a jedynie sugestia LGdS, przyp.red.], że klub nie posiada żadnego projektu, a pobyt Szweda wynika jedynie z pasji do Milanu. CEO ze spokojem prowadził konwersację między stronami i starał się wyjaśnić wszelkie aspekty, które zostały poruszone w trakcie rozmowy. Ivan Gazidis powtórzył chęć inwestowania zarówno w nowy stadion jak i sam zespół, aby móc dokonać skoku jakościowego. Ponadto poprosił on piłkarzy, aby ignorowali wszelkie plotki wokół klubu, a szczególnie te związane z Ralfem Rangnickiem i jego planach na drużynę. Priorytetem jest obecnie jak najlepsze dokończenie obecnego sezonu.

Komentarze

  • avatar
    MK92
    Jeżeli to prawda, to kiepsko widzę naszą postawę w najbliższych meczach. Ibrahimović wytknął chaos w zarządzaniu, który pewnie dostrzega i reszta zawodników. Taka atmosfera niepewności raczej nie podnosi morale drużyny. Chyba dopiero przyjście Rangnicka coś ustabilizuje.
  • avatar
    paranormalny
    Brawo dla Zlatana, widać, że naprawdę mu zależy na klubie.