O styczniowym mercato okiem włoskich mediów

O styczniowym mercato okiem włoskich mediów

Poniżej prezentujemy stanowisko włoskich mediów w sprawie prawdopodobnych działań Milanu podczas najbliższych kampanii transferowej.

Sky Sport:

- Milan wciąż nie osiągnął porozumienia ze Zlatanem Ibrahimoviciem w sprawie indywidualnego kontraktu. Napastnik chciałby otrzymać umowę na 18 miesięcy. Zespół Il Diavolo proponuje półroczny kontrakt z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy. Napoli również myśli o zakontraktowaniu 38-latka.

- Milan czeka na odpowiedź Zlatana Ibrahimovicia w sprawie przyszłości. Jeśli transfer Szweda nie dojdzie do skutku, Rossoneri mogą skupić się na Mario Mandżukiciu. W ostatnim czasie doszło do rozmów na linii Milan-Juventus w sprawie chorwackiego napastnika.

- Merih Demiral pozostaje priorytetem Milanu w kontekście wzmocnienia środka obrony. Stanowisko Juventusu w tej sprawie pozostaje jednak niezmienne - Bianconeri nie są zainteresowani sprzedażą swojego zawodnika. Oferta rzędu 30-35 mln za Turka może jednak zmienić podejście ekipy z Turynu.

-  inną opcją do wzmocnienia defensywy jest Jean-Clair Todibo. FC Barcelona oczekuje za jego kartę około 25 mln euro 


La Gazzetta dello Sport:

- Atalanta rozważa ponowne nawiązanie współpracy z Mattia Caldarą. Na chwilę obecną klub z Bergamo ocenia możliwość przeprowadzenia tego transferu.

- Milan chciałby wypożyczyć Jeana-Claira Todibo z opcją lub obowiązkiem wykupu (wiele zależy od Blaugrany). Rossoneri mogą wyłożyć na ten transfer 10 mln euro. FC Barcelona może zgodzić się na transakcję z udziałem 19-latka, o ile będzie miała możliwość odkupu zawodnika w przyszłości. 


Sportmediaset:

Rossoneri nie zamierzają na razie podwyższać swojej oferty dla Zlatana Ibrahimovicia. Zespół Il Diavolo zaproponował półroczną umowę z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy. Możliwość przedłużenia współpracy między stronami miałaby zależeć między innymi od awansu do Ligi Mistrzów. Szwed chciałby podpisać umowę na 18 miesięcy bez żadnych dodatkowych warunków. Na chwilę obecną nic nie wskazuje na to, aby do transferu z udziałem Szweda doszło przed 16 grudnia. Klub z via Aldo Rossi ocenia także inne opcje do wzmocnienia ataku. Jedną z nich jest Mario Mandżukić, który od jakiegoś czasu jest łączony z transferem do Manchesteru United.

Komentarze

 • avatar
  swiety33
  No pewnie, co będziemy szastać pieniędzmi na Ibrę. Przecież w kolejce czeka minimum pięciu kolejnych napastników tej klasy, którzy chcą u nas grać. Wk...a to podejście oszczędnościowe. Strata do strefy LM jest bardzo duża a Ci chcą od tego uzależniać przedłużenie kontraktu. To może w ogóle mistrzostwo albo się żegnamy w czerwcu? Równie dobrze mogliby taki warunek postawić. Szkoda że, Maldini, Boban i spółka nie mają w kontraktach opcji odejścia bez wywalczenia awansu do LM bo zdaje się, że spora odpowiedzialność za dzisiejszą sytuację w tabeli spływa na nich. Nie daruje im jeśli spie....lą opcję ze Zlatanem.
 • avatar
  MK92
  W pełni podzielam zdanie kolegów powyżej. Ibrahimovicia trzeba witać z otwartymi rękami, a nie targować się o jakieś dziwne warunki, które są nie do przyjęcia dla drugiej strony, o czym raczej z góry wiadomo. My nie mamy takiej pozycji negocjacyjnej jak kilkanaście lat temu, by stawiać Ibrze wielkie wymagania, bo albo się zgodzimy na ten 1,5-roczny kontrakt, albo Zlatan tu po prostu nie przyjdzie. Rozumiem, że jest to trochę ryzykowna opcja wobec wieku Szweda, ale bez podjęcia ryzyka nigdy nie wydostaniemy się z tego marazmu.
 • avatar
  Michał
  Pewnie to ten palant z RPA wydziwia.