O rundzie play-off okiem włoskich mediów

O rundzie play-off okiem włoskich mediów

La Gazzetta dello Sport i Mediaset postanowili zabrać głos w sprawie możliwej rundy play-off w Serie A, do której może dojść w przypadku problemów z dokończeniem rozgrywek we Włoszech. Oto, co wspomniane wyżej źródła miały do powiedzenia.

Zdaniem obu mediów, we wspomnianej rundzie miałyby wziąć drużyny z miejsc 1-8: Juventus, Lazio, Inter, Atalanta, AS Roma, Napoli, AC Milan i Hellas. Mecze miałaby odbywać się bez rewanżów. 

Poniżej prezentujemy możliwą drabinkę rozgrywek:

1) ćwierćfinały:

- Juventus vs Hellas

- Inter vs Napoli

- Lazio vs AC Milan

- Atalanta vs AS Roma

2) półfinały:

- zwycięzca meczu Juventus vs Hellas - zwycięzca meczu Inter vs Napoli

- zwycięzca spotkania Lazio vs AC Milan - zwycięzca spotkania Atalanta vs AS Roma

Wspomniana informacja jest jedynie SUGESTIĄ włoskich mediów i nie znalazła jeszcze potwierdzenia chociażby od FIGC czy Lega Serie A. 

Komentarze

 • avatar
  MK92
  Znakomite rozwiązanie w zaistniałej sytuacji. Ależ by były jaja, gdyby nasz Milan w takiej formule jakimś cudem wywalczył dziewiętnaste scudetto ;)
 • avatar
  kusniak90
  Chore, jeśli nie uda się dograć sezonu, unieważnić rozgrywki i tyle, żadne play-off albo jeszcze lepiej danie Juve kolejnego mistrzostwa przy stoliku.
 • avatar
  paranormalny
  Byłoby zabawnie, gdybyśmy dostali się choćby do top4, kosztem Lazio, które grało świetny sezon, a nie wyszedł im jeden mecz. Raczej kluby się na to nie zgodzą, to skrajnie niesprawiedliwe.