O przyszłości Gattuso słów kilka

O przyszłości Gattuso słów kilka

Wczorajsza wypowiedź Gennaro Gattuso z konferencji prasowej o swojej przyszłości [klik] wywołała lawinę spekulacji na temat jego dalszych losów na San Siro. La Gazzetta dello Sport, Il Giornale i Sportmediaset postanowiły zabrać głos w tej sprawie. Oto, co wspomniane wyżej źródła miały do powiedzenia.

La Gazzetta dello Sport:

Gattuso nie czuje się pewny na ławce trenerskiej Milanu. W ostatnim czasie miały miejsce wewnętrzne tarcia. Na ten moment ciężko jest powiedzieć, czy zajęcie czwartej pozycji w tabeli zapewni 41-latkowi zachowanie posady także w przyszłym sezonie. Powrót do upragnionej Ligi Mistrzów może jednak rozwiać wszelkie niepewności. Powrót do Ligi Mistrzów będzie decydujący dla dalszej przyszłości Gattuso.

Il Giornale:

Relacje na linii Gattuso-Leonardo nie są najlepsze. Obaj panowie często mają odmienne zdania w kwestii prowadzenia drużyny i nie tylko. Awans do Ligi Mistrzów może wpłynąć pozytywnie na relacje Włocha z Brazylijczykiem i na odwrót. 

Włoski dziennik dodaje, że latem ubiegłego roku Gattuso powiedział "nie" ofercie od jednego z chińskich klubów.

Sportmediaset:

Gattuso nie może być pewny swojej przyszłości. Leonardo ma pewne wątpliwości co do pracy 41-latka. Gattuso ma umowę z Milanem do czerwca 2021 roku, co nie zmienia faktu, że kierownictwo ekipy Rossonerich bierze pod uwagę różne sceniariusze i myśli nad tym, co jeśli zespół Il Diavolo nie wywalczy awansu do Ligi Mistrzów w tym sezonie. Kandydatami do zastąpienia 41-latka są m.in. Arsene Wenger i Maurizio Sarri. 

Komentarze

  • avatar
    MK92
    Mnie również słowa Rino nieco zaskoczyły. Te pogłoski o niechęci Leonardo do postawienia na Gattuso trwają już chyba zbyt długo, by nie było w nich ziarna prawdy.
  • avatar
    Pato
    Jak dla mnie Sarri byłby najlepszym wyborem.