Gattuso: San Siro jest naszym sercem

Gattuso: San Siro jest naszym sercem

Gennaro Gattuso wziął udział w konferencji prasowej przed meczem z Sampdorią. Oto, co trener Milanu miał do powiedzenia.

O Sampdorii:

 Musimy być dobrze przygotowani do jutrzejszego spotkania. Sampdoria trenuje pod okiem dobrego trenera i zdajemy sobie sprawę z tego, że jutrzejsze spotkanie będzie trudne. Byliśmy zdenerwowani po ostatnim meczu derbowym. Teraz stoimy przed szansą, aby wrócić na właściwe tory.

O derbach:

 Biorę pełną odpowiedzialność za grę zespołu podczas spotkania derbowego. Byliśmy przygotowani do gry wysokim pressingiem. Być może nie radziliśmy sobie wystarczająco dobrze w tej fazie gry. Musimy patrzeć przed siebie. Spotkanie derbowe jest już za nami. Mogą się one zakończyć rezultatem 3:3. Wyobraźcie sobie, co by się wydarzyło, gdyby swoje sytuacje na bramki zamienili Castillejo i Cutrone. 

O starciu na linii Biglia-Kessie:

 Jestem głęboko przekonany, że szacunek ma fundamentalne znaczenie dla wszystkich członków naszego zespołu. W przeszłości również zdarzyło mi się popełniać błędy i zawsze płaciłem za nie wysoką cenę. Biorę pełną odpowiedzialność za swoje działania.

O San Siro:

San Siro jest naszym sercem. Kiedy przychodzisz na ten stadion, wracają wspomnienia i odczuwasz emocje, który wciąż narastają. San Siro zawsze będzie wielkim stadionem. W celu konkurowania z innymi zespołami popieram decyzję klubu w sprawie budowy nowego obiektu.

O Gianluce Vallim:

On jest wyjątkową osobą, która jest wykwintna pod każdym względem. Wolę wypowiadać się tylko o człowieku, którego znam, a nie na temat obcych mi ludzi.

O zespole:

 Musimy wrócić do tego, co prezentowaliśmy w ostatnich miesiącach. Ten zespół jest w stanie stawić czoła każdemu przeciwnikowi. Kiedy trenujesz zespół, musisz być świadomy jego wad i zalet. Wszyscy chwalą naszą defensywę, ale na słowa uznania zasługuje cały zespół. To zasługa wszystkich, że nie tracimy zbyt wielu bramek.

O swojej przyszłości:

 Poznacie moją przyszłość w ciągu najbliższych dwóch miesięcy. Moja przyszłość nie jest teraz priorytetem i nie myślę o nowej umowie tylko o realizacji naszych celów. Przedstawię wam mój punkt widzenia pod koniec sezonu.

 Czy naprawdę myślicie, że jestem masochistą, ponieważ wciąż stawiam nie ma na tych samych zawodników? Czy myślicie, że chcę ich stracić?

 Musimy zrozumieć, dlaczego zajmujemy obecną pozycję w tabeli. Musimy już teraz odłożyć wszystko na bo i skupić się na następnych 10 spotkaniach.

O Lidze Mistrzów:

Wolę zdobyć Scudetto niż zająć czwartą pozycję w tabeli. Jako fan Milanu jestem gotów zamienić dwa sezony bez Ligi Mistrzów na 2 zdobyte Scudetto. Z ekonomicznego punktu widzenia rozumiem naszego prezydenta.

O przerwie na reprezentacje:

 Zdobywanie bramek dla drużyny narodowej pomaga naszym zawodnikom w szybkim dostosowaniu się do naszej rzeczywistości. Gra na krajowym podwórku jest zupełnie inna od gry na arenie międzynarodowej. Teraz musimy się skupić na celach Milanu.

O Suso:

 Nie jestem magikiem i nie wiem jak zagra w następnym meczu. Mogę jednak powiedzieć, że potrzebujemy go w najlepszej możliwie dyspozycji i żeby brał aktywny udział w grze. Suso może wnieść naprawdę wiele do naszego zespołu. Musimy w niego wierzyć.


Komentarze

  • avatar
    MK92
    Rino jakoś tak tajemniczo o tej swojej przyszłości się wypowiedział. To zabrzmiało trochę tak, że odejdzie z Milanu niezależnie od awansu do Ligi Mistrzów.