O kryzysie w Milanie okiem LGdS

O kryzysie w Milanie okiem LGdS

La Gazzetta dello Sport postanowiła przeżyć się kryzysowi w ekipie Rossonerich.

Włoska gazeta postanowiła przyjrzeć się temu zjawisku od strony kierownictwa, trenera i zawodników. Poniżej prezentujemy każdą z tych perspektyw.

Kierownictwo:

Elliott nie wyraził zgody na jakiekolwiek aukcje i przepłacanie za zawodników podczas mercato. Właściciele klubu nie byli nawet obecni na meczu derbowym. Podczas mercato pojawiły się pewne wątpliwości wobec niektórych transakcji. Jedną z nich jest transfer Ante Rebicia, który nie był priorytetem dla Marco Giampaolo.  Patrząc na ruchy transferowe ze strony Milanu, należy wziąć pod uwagę bardzo ważny czynnik - pomimo porozumienia w sprawie absencji w europejskich pucharach na ten sezon, klub miał narzucone pewne ograniczenia związane z Finansowym Fair Play.

Trener:

Marco Giampaolo mozolnie podchodzi do wprowadzania nowych zawodników do zespołu. Ponadto gra w ustawieniu 4-3-1-2 nie przyniosła do tej pory żądanych efektów. Trener nie jest w stanie wprowadzić w życie swojej filozofii gry i nie wykorzystuje w pełni udostępnionych mu zasobów.

Zawodnicy:

Piłkarze nie mają odpowiedniego charakteru i nie wykazują się odpowiednim zaangażowaniem na boisku. Średnia wieku zespołu to tylko 25 lat. Na dodatek, zspół nie prezentuje odpowiedniej jakości.

Komentarze

 • avatar
  paranormalny
  Widać, że póki był Rino i trzymał tę hałastrę twardą ręką, to jakoś się starali, a przy takim przeciętniaku jak Giampaolo, który nie ma u nich autorytetu, pozwalają sobie na odpuszczanie meczów. Presja będzie rosła z każdą kolejną porażką, w Genui nie wymagali niczego więcej niż środek tabeli. Ciekawe jak sobie poradzi z taką sytuacją.
 • avatar
  Konradza
  Ot Amerykę odkryli
  1. Właściciel nie chce pompować kasy bo klub dostali w spadku, inwestycja się nie zwraca, sukcesów brak, sponsorów brak, a do tego FFP
  2. Maldini nie ma doświadczenia i układów co doskonale widać po wzmocnieniach z letniego Mercato. Nie twierdzę że zakupy były nietrafione, to będziemy oceniać jak w końcu zaczną grać (czyli bliżej 2022 roku patrząc jak wprowadza ich treneiro) Leonardo odszedł z powodu który jest powszechnie znany (patrz pkt 1) a był to chyba jedyny człowiek, który dawał gwarancję jakości na tym polu.
  3. Boban przyszedł sezon za późno, może w ubiegłym ugralibyśmy coś ze złodziejami z UEFA gdyby był z nami
  4. Giampaolo to dobry rzemieślnik pod warunkiem że ma niezbędne narzędzia, a u nas kupa gruzu bez, formy i zaangażowania. Tego drugiego ten biedny czlowiek nie wykrzesa bo nie zwykł rozmawiać z piłkarzami.

  To jak tu ma być dobrze?
  Będę szczęśliwy jak ugramy w tym sezonie LE, choć w głębi duszy uważam że to i tak za wysokie progi przy tym co prezentujemy w tym momencie.

  Ale my kibice i tak to przeżyjemy :)
  Milan per sempre
 • avatar
  kusniak90
  Giampaolo to trener na Sampdorię albo Torino, nic nie ujmując tym drużynom oczywiście, po prostu z mniejszym budżetem i nie przeskakującym pewnego poziomu. Od Milanu jednak wymaga się trochę więcej, a przynajmniej powinno. Nic tutaj nie jest tak jak być powinno. Piłkarze z przypadku, trener wybrany bo tani.. ogólnie dramat.
 • avatar
  Paolo03
  Conte przyszedł do Interu to nawet taki D'ambroaio dobrze wygląda.