Niewykorzystane sytuacje zemściły się brutalnie - Milan 1:2 Spezia

W ramach 22. kolejki Serie A, Milan grał na San Siro ze Spezią.

Bardzo aktywnie od początku poczynali sobie gospodarze. Już w 2. minucie groźny strzał po długim rogu oddał Rafael Leao, lecz niecelnie. Portugalczyk był szczególnie aktywny tego wieczora. W 15. minucie Leao przeprowadził akcję indywidualną, gdzie nawinął obrońcę gości i oddał mocny strzał na bramkę. Świetnie interweniował tutaj Ivan Provedel.

W 21. minucie ładną akcję przeprowadził Saelemaekers, który przedarł się dryblingiem w pole karne, lecz w ostatniej chwili zablokował go Kiwior. Chwilę później Leao oddał mocny strzał z okolic 16 metra, niestety przeleciał on minimalnie nad poprzeczką.

W 27. minucie doskonałą okazję do strzelenia gola miał Ibrahimović. Wygrał on pojedynek z obrońcą i posłał potężny strzał, który obronił bramkarz. Dwie minuty później Arkadiusz Reca otrzymał podanie w polu karnym i oddał strzał, który obronił Maignan.

Rossoneri dominowali nad przeciwnikiem, prowadzili grę i kreowali dogodne sytuacje do zdobycia bramki. Cały czas brakowało jednak skuteczności. Zawodnicy w czerwono-czarnych trykotach próbowali nawet uderzeń z dystansu. Takich prób podjęli się Zlatan Ibrahimović, który strzelił obok słupka i Alexis Saelemaekers, którego uderzenie świetnie obronił Provedel.

W 44. minucie arbiter podyktował rzut karny dla Milanu, po faulu Provedela na Rafaelu Leao. Futbolówkę na jedenastym metrze ustawił Theo Hernandez i ... uderzył obok słupka. Kibice Milanu nie zdążyli jednak się zezłościć, bowiem już dwie minuty później fantastyczne długie podanie do Rafaela Leao posłał Rade Krunić. Portugalczyk w sytuacji sam na sam z bramkarzem przelobował golkipera i wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie 1:0.

Chwilę później arbiter zakończył pierwszą połowę spotkania. Na przerwę piłkarze schodzili przy wyniku 1:0.

Po przerwie obraz meczu wyglądał podobnie jak wcześniej. Milan próbował atakować, jednak nic z tego nie wynikało. W 56. minucie Leao przeprowadził akcję na lewym skrzydle i dośrodkował na 11 metr. Tam nadbiegał Saelemaekers, który uderzył piłkę, ale fantastycznym refleksem popisał się Provedel.

Później Il Diavolo spuścili z tonu. Coraz śmielej zaczęli poczynać sobie goście z Ligurii. W 59. minucie groźnie z pola karnego uderzał Amian, lecz w tej sytuacji piłkę na rzut rożny zbił Maignan. Niestety pięć minut później Spezia przeprowadziła ładną akcję lewym skrzydłem. Stamtąd Verde dośrodkował w pole karne, a niekryty Kevin Agudelo pokonał bramkarza. W ten sposób podopieczni Thiago Motty doprowadzili do wyrównania.

Podrażniony Milan próbował po raz kolejny wyjść na prowadzenie. Swoich sił próbował między innymi z dystansu Junior Messias.

Rossoneri zintensyfikowali swoje starania w samej końcówce meczu. W doliczonym czasie gry z piłką ruszył Ante Rebić. Chorwat został sfaulowany przez rywala tuż przed polem karnym, a piłka trafiła pod nogi Juniora Messiasa, który uderzył nie do obrony. Niestety w tej sytuacji arbiter zagwizdał przewinienie i cofnął akcję do rzutu wolnego. Frustracja piłkarzy Stefano Pioliego była ogromna. Do ustawionej przed polem karnym piłki podszedł Zlatan Ibrahimović i uderzył mocno nad murem, lecz kolejny raz fenomenalnie interweniował Provedel. W wyniku jego interwencji gospodarze mieli rzut rożny. Po dośrodkowaniu do piłki wyskoczył Ibrahimović, który zdołał uderzyć ją na bramkę. Jakimś cudem futbolówkę końcami palców na poprzeczkę zbił bramkarz gości.

W 96. minucie spotkania z kontratakiem ruszyła Spezia. Z lewej strony piłkę otrzymał Kovalenko, który dojrzał wbiegającego w pole karne Gyasiego i zagrał do niego. Piłkarz z Ghany nie miał problemu z pokonaniem wychodzącego z bramki Maignana i wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie w ostatniej minucie meczu.

Po chwili sędzia zakończył ten mecz. Milan przegrał u siebie ze Spezią 1:2.

Bramki:
45+1' Leao (1:0), 64' Agudelo (1:1), 90+6' Gyasi (1:2)

Składy:

Milan (1-4-2-3-1): Maignan; Florenzi (70' Calabria), Kalulu, Gabbia, Theo Hernandez; Krunić, Bakayoko; Saelemaekers (57' Messias), Diaz (70' Giroud), Leao (84' Rebić); Ibrahimović
Trener: Stefano Pioli

Spezia (1-4-3-3): Provedel; Amian, Erlic, Nikolaou, Reca (76' Ferrer); Maggiore (79' Kovalenko), Kiwior, Bastoni; Gyasi, Manaj (58' Agudelo), Verde
Trener: Thiago Motta