Montella: Nie podobało mi się to wszystko, ale nie chciałem się poddawać

Montella: Nie podobało mi się to wszystko, ale nie chciałem się poddawać

Vincenzo Montella udzielił wywiadu dla Sky Sport. Oto, co były trener Milanu miał do powiedzenia:

O trenowaniu:

Chcę wrócić na ławkę trenerską. W ciągu ostatnich 3-4 miesięcy wystarczająco odpocząłem od piłki nożnej. Myślę, że mam całkiem sporo doświadczenia. Jeśli chodzi o wybór nowego klubu, nie wolno mi się śpieszyć. Nie mogę sobie pozwolić na błąd.

Praca za granicą czy w Serie A? Nie ma to dla mnie znaczenia. Za granicą czułem się dobrze. Chciałbym spróbować ponownie swoich sił poza Włochami.


O Kaliniciu:

Kalinić to zawodnik, który bardzo mi się podoba. Na papierze to on był dla mnie pierwszym wyborem, a nie Andre Silva, choć na początku Kalinić miał być jedynie alternatywą dla naszego napastnika. Zakup napastnika dokonaliśmy na końcu. Byliśmy blisko pozyskania Moraty i Batshuayi'a, ale w rzeczywistości nie mogliśmy sobie pozwolić na zbyt duże wydatki, więc skupiliśmy się na Andre Silvie.

O Bonuccim:

Poprzednie kierownictwo obiecało mu solidny zespół. Powiedziałem mu, że może zostać kapitanem nawet bez zespołu, nawet kimś ponad drużynę. Poświęciłem tej decyzji trochę czasu. Nawet kierownictwo nalegało, aby Bonucci został nowym kapitanem Milanu i wydawało mi się, że na początku to oni zdecydowali, kto powinien nosić opaskę kapitana.

Nie mogłem się zdecydować na to, kto powinien być kapitanem zespołu: Bonucci czy Biglia. Rozmawiałem na ten temat z Lucasem, ale on nie był entuzjastycznie nastawiony do zespołu. Najprawdopodobniej wynikało to z negatywnych doświadczeń z Lazio.

O Milanie:

Zawsze będę wdzięczny Milanowi, Fassone i Mirabellemu. Były takie momenty, podczas których pojawiała się niepewność co do mojej osoby. Sam czułem wtedy niepewność, ale oni potwierdzili mnie na nadchodzący sezon, pierwszy z nowymi właścicielami. Nie podobało mi się to wszystko, ale nie chciałem się poddawać. Chęć trenowania Rossonerich była jednak silniejsza i nie byłem wystarczająco zdeterminowany, aby dokonać innych wyborów. Patrząc z perspektywy czasu, lepiej by było odejść z klubu w czerwcu. Pojawiło się sporo wiadomości, w których między wierszami można było przeczytać, że nie okazywano mi zbyt dużego zaufania.

Komentarze

 • avatar
  KAKA22
  Montella co ty robiłeś przez ostatni czas? Wygladasz jak jakiś alkoholik, weteran wojenny.
  • avatar
   MK92
   A ja uważam, że broda pasuje Montelli, choć rzeczywiście bardzo go zmieniła i z początku w ogóle go nie rozpoznałem na tym zdjęciu ;)
 • avatar
  MK92
  Montella miał w Milanie dwa różne oblicza. Jesienią 2016 roku wyglądał jak wybawiciel, a dokładnie rok później jak piąte koło u wozu, które najbardziej hamuje "chiński" Milan. Wolę pamiętać ten pierwszy okres.
  • avatar
   MK92
   Tak, wiosna 2017 roku była słaba, ale ostatecznie była zwieńczona awansem do Ligi Europy.
 • avatar
  paranormalny
  Ten bęcwał pewnie nawet z Igłą i Ibrą w drużynie dalej stawiałby na Kalekica.
 • avatar
  Djurnall
  sumując jego "bełkot" to tylko dać mu kartonowa tabliczke i odpowiedni napis i w Radomiu na dworzec zapraszam
 • avatar
  Na trzy rundy w Milanie miał jedną bardzo dobrą i dwie fatalne więc raczej nie będę go wspominał pozytywnie. Za jego kadencji udało się wygrać Superpuchar Włoch, ale tak naprawdę to trofeum jest tylko trochę wyżej w hierarchii niż Puchar Berlusconiego i Trofeo TIM.