MN: Milan i Inter chcą wspólnie wybudować nowy stadion

MN: Milan i Inter chcą wspólnie wybudować nowy stadion

Milannews.it informuje, że Inter odrzucił opcję renowacji San Siro i zdecydował się na wybudowanie nowego stadionu wspólnie z Milanem.

Jednym z powodów takiej decyzji jest fakt, że odnowa San Siro byłby procesem dłuższym i prawdopodobnie bardziej kosztownym w porównaniu do wybudowania nowego obiektu sportowego.

Portal poświęcony ekipie Rossonerich dodaje, że ten tydzień powinien być decydujący jeśli chodzi o decyzję w sprawie stworzenia nowego stadionu dla obu klubów. 

Komentarze

 • avatar
  Michał
  I bardzo dobrze, że z Interem, tylko żeby to był pojemny stadion albo przynajmniej była możliwość rozbudowy. Lepiej od razu, bo później może być problem się dogadać.
 • avatar
  Kamilo
  Stadion na 60 tysięcy zrobić na spółkę z Interem i dzielić się zyskami tak jak do tej pory. Opcja najlepsza dla obu stron. Koszty na pół a każdy zarobi.
 • avatar
  Sapere_aude
  Masakra...
  • avatar
   Michał
   Czemu? Nie mozemy ciagle tracić kosztem miasta. A że z Interem to tylko plusy, bo koszty eksploatacji będą niewiele wyższe, a pójdą na pół. Czy masakra, bo wyprowadzka z San Siro? Tego akurat szkoda, ale kiedyś i tak musiało to nastąpić. Wg mnie na 65.000, a nawet 70.000 można budować.
  • avatar
   Sapere_aude
   Budowa wspólnego stadionu po prostu do mnie nie przemawia
  • avatar
   Michał
   Rozumiem Cię, bo też bym wolał żebyśmy sami mieli stadion, ale teraz takie czasy, że jak się chce konkurować z klubami, których właścicieli stać na rzucenie większej garści petrodolarów, to trzeba szukać oszczędności na różnych polach. Tu mamy też pewną przewagę, bo mało który klub ma możliwość budowy wspólnego stadionu z drugim klubem z tego samego miasta.
 • avatar
  MK92
  Bardzo dobra wiadomość. Nareszcie widać światełko w tunelu po kilkuletnich zapowiedziach bez pokrycia. Zaczęło się to przecież jeszcze w 2015 roku dziwnym przetargiem na grunty obok Casa Milan w dzielnicy Portello.
  • avatar
   Michał
   Wydaje mi się, że kolejni właściciele zarowno Milanu jak i Interu po cichu liczyli, że miasto zmięknie przy odpowiednim szantażu, stąd temat był przeciągany. A miasto ma gdzieś San Siro, bo dla nich to grunt, który mogą opchnac prywatnemu inwestorowi i jeszcze na tym zarobić.