Mirabelli: Jeśli Milan chce nawiązać do wielkiego Milanu, musi przestać żyć przeszłością

Mirabelli: Jeśli Milan chce nawiązać do wielkiego Milanu, musi przestać żyć przeszłością

Massimiliano Mirabelli wypowiedział się dla Top Calcio 24. Oto, to były dyrektor sportowy Milanu miał do powiedzenia.

 Nie spodziewałem się takiej sytuacji. Milan posiada silne kierownictwo i spodziewałem się wzmocnień każdego roku i zdecydowanie lepszych wyników. Giampaolo jest jednym z najlepszych trenerów we Włoszech. Myślę, że problem polega na tym, że decydując się na Giampaolo trzeba było zorientować się jaką preferuje grę i, że zawsze gra ustawieniem 4-3-1-2. Dla niektórych są to tylko liczby, ale w rzeczywistości tak nie jest. Musisz dobrać odpowiednich zawodników, aby zespół dobrze radził sobie w danej formacji. 

Suso jest jednym z najlepszych zawodników na swojej pozycji, ale nie może zrobić zbyt wiele jako trequartista. Być może działania podczas mercato nie były zgodne z tym, czego chciał trener. Ten zespół jest zbudowany pod 4-3-3, a nie pod 4-3-1-2. To niedopuszczalne, aby obecny Milan znajdował się w strefie spadkowej. Gra ustawieniem 4-3-3 jest wymuszona na Giampaolo, ponieważ on jest zmuszany do tego ustawienia i nie może zrealizować swoich założeń taktycznych poprzez wdrożenie swojej formacji. Giampaolo jest świetnym trenerem, ale muszą pojawić się pewne warunki ku temu, aby zespół był w odpowiedniej formie przy jego stylu gry. Jeśli będzie on zmuszany do gry w ustawieniu 4-3-3, będzie mu ciężko z wdrożeniem pewnego stylu gry. To nie oznacza, że jest on złym trenerem. Na początku swojej przygody w Napoli, Sarri znajdował się w mniej więcej podobnej sytuacji, co obecnie Giampaolo. Najwyraźniej Giampaolo po prostu zawodzi. 

 Moim zdaniem zespół został zbudowany niezgodnie z pomysłem Giampaolo. Kiedy zdecydowałem się na postawienie na Gattuso, wszyscy uważali mnie za szaleńca, ale czasem pewne decyzji wymagają odwagi.

Montella? W tamtym momencie dokonaliśmy dobrej decyzji. Opierała się ona nie tylko na wynikach, ale także na kondycji fizycznej zespołu.

 Jeśli Milan chce nawiązać do wielkiego Milanu, musi przestać żyć przeszłością i musi myśleć tylko o teraźniejszości. W ciągu ostatnich 11 miesięcy słyszałem tylko o tym, że Milan powinien pozyskiwać zawodników z topu. Zauważyłem, że Juventus w ostatnich latach osiągnął bardzo wiele dzięki dobrym szkoleniowcom, a nie tylko dzięki zawodnikom. Podobnie myśli się w Interze. Milan wiele wygrał, ale jeśli chce wrócić do wyścigu o najwyższe cele, musi teraz przyjrzeć się bardziej konkretnym rzeczom i porzucić myśl, że musi mieć szkoleniowców lub menedżerów, którzy w przeszłości byli związani z Milanem. 

Komentarze

 • avatar
  paranormalny
  Jeden z najlepszych trenerów we Włoszech, a umie grać tylko jednym ustawieniem? Nawet Rino był bardziej elastyczny i jak zobaczył, że Suso nie nadaje się na treq, to zmienił formację. Dobry trener potrafi ustawić taktykę pod zawodników, których ma do dyspozycji. Poza tym, jak już chce koniecznie treq obsadzać, to mógłby spróbować Paquetę albo Hakana tam wstawić, a nie z uporem maniaka Suso.
  • avatar
   Kamilo
   Z Rino walkowalismy 4-3-3 i choć wyniki były całkiem przyzwoite to gra była tak samo słaba jak teraz. W rundzie wiosennej poprzedniego sezonu Piatek z połowy sytuacji strzelał bramkę, a teraz miał kilka setek i jedyne co, to karne umie wykorzystać. Zawodnicy są pod formą, albo nie pasuje im trenejro i zachowują się jak "pseudopilkarze" z naszej ekstraklasy i chcą doprowadzić do zwolnienia trenera. Nie wiadomo co jest grane w szatni, dlatego nie można wykluczyć też tego scenariusza.
 • avatar
  niech p. Mirabelli lepiej zamilknie. Giampaolo nie dostal nic, w sensie sticte transferowym (zadnych gwiazd). a wy zwolniliscie Montelle, kiedy Milan lapal wiatr w zagle, nawet pomimo stosunkowo kiepskiej kondycji fizycznej. jakos nikt w poprzednich klubach nie narzekal na to do Montelli.
  .
  Sacchi obiektywnie ocenil potencjal, ktory zostal ofiarowany Giampaolo. zarzad niestety skupil sie na ataku, ktory prezentowal sie calkiem solidnie. jedynie wymiane Silvy na Rebica mozna uznac za bardzo znaczacy sukces.
  .
  tymczasem pomoc wymagala powazniejszego wzmocnienia od zaraz. dostarczono tylko nieoszlifowane diamenty. obrona rowniez prosila sie o takiego lidera jak Lovren. jesli juz postawiono na Duarte, to niech gra, bo Musacchio to po prostu katastrofa. 2 mecze juz zawalil, kiedy sam Giampaolo stwierdzil, ze byli bliscy zlapania czegos w zwyklym jezyku niedostepnego, nieuchwytnego, a w pilkarskim zargonie zwanego - gazem...
  .
  teraz psychika spadla, okienko zamkniete, sklad kiepskawy, ale jak slusznie zauwazyl Sacchi wciaz mamy Giampaolo...