LGdS: Rozmowy na linii Rangnick-Red Bull [Aktualizacja]

LGdS: Rozmowy na linii Rangnick-Red Bull [Aktualizacja]

La Gazzetta dello Sport informuje, że Ralf Rangnick pracuje nad rozwiązaniem umowy z grupą Red Bull.

Rozmowy przebiegają na razie bez żadnych problemów, ale są czasochłonne. Niemiec zapewnił sobie w przeszłości liczne bonusy w ramach współpracy z austriacką firmą i teraz stara się wypracować jak najlepsze warunki odprawy. Gra toczy się o kilka milionów euro. 

Na 62-latka czeka w Milanie 3-letni kontrakt oraz budżet na mercato w wysokości 75 mln euro plus połowa pieniędzy z ewentualnej sprzedaży zawodników.

[Aktualizacja]

Według Sportmediaset, Ralf Rangnick może przylecieć w przyszłym tygodniu do Londynu, gdzie ma spotkać się z przedstawicielami funduszu Elliott. Niemiec ma zarabiać w Milanie 5 mln euro netto za sezon.

Komentarze

 • avatar
  ChiliOrion
  Szkoda Pioliego, wg mnie nierozsądny bardzo ruch, choć może akurat to ryzyko popłaci. Zrobić rewolucję, 75 mln powinno zapewnić przynajmniej 3 solidnych zawodników.
  • avatar
   Michał
   Za 75 mln nie zrobi rewolucji, najwyżej uzupełni skład
 • avatar
  Krzychu
  Moim zdaniem powinni z tym podpisem poczekać do końca sezonu, robienie czegokolwiek w tym momencie to brak szacunku dla Piolego. Rozumiem, że umowa jest do końca tych rozgrywek ale trudno będzie zawodnikom wytłumaczyć, że mimo dobrych wyników postanowiliśmy zwolnić trenera. Nie jesteśmy Realem który zwalnia każdego poniżej finału LM.
  Być może warto byłoby poczekać do końca sezonu - jeśli nie Pioli to może pojawić się szansa na sprowadzenie Sarriego. Juve na pewno chętnie go zwolni z kontraktu, a i 8 baniek zostanie w kieszeni.
  • avatar
   Jacubinho7
   Nie wiem skąd masz informacje o umowie do końca sezonu Piolego, ale nie jest to prawdziwa informacja.

   Formalnie Pioli podpisał umowę na 2 lata czyli do 30 czerwca 2021. Rossoneri zapewnili sobie możliwość rozwiązania umowy za dobrowolnym porozumieniem stron w przypadku braku awansu do Ligi Mistrzów w tym sezonie. Pioli od samego początku wiedział, że będzie tymczasowym szkoleniowcem i po obecnej kampanii może być zmuszony zmienić otoczenie.

   Co do Rangnicka - Niemiec niemal na pewno zajmie się obszarem sportowo-medycznym. Trenerka jest możliwa, ale to jeszcze nic pewnego. Istnieje hipoteza zatrzymania Piolego i współpraca z 62-latkiem. Informacja na ten temat była podawana już na stronie i przez niektórych insiderów.
  • avatar
   Krzychu
   Dzięki za poprawienie mnie - Pioli rzeczywiście ma umowę do 30.06.2021r. Prawdopodobnie przyjąłem koniec najbliższego sezonu z uwagi na możliwość o której piszesz i dość często pojawiające się hasła o zakończeniu współpracy.

   Odnośnie Ralfa - trochę mi nie pasują potencjalne zarobki. Na dzień 25.05.2019 Gazidis zarabiał 4 miliony brutto (źródło konkurencyjna strona powołująca się na Calcio e Finanza), Leonardo na stanowisku dyrektora sportowego inkasował 3.5 również brutto. Jeśli patrzeć tylko po zarobkach to niemożliwe, że jako "dyrektor" zarabiałby dwa albo trzy razy tyle co Gazidis, oczywiście jeśli wierzyć doniesieniom.
  • avatar
   Jacubinho7
   Uwielbiam określenie "konkurencyjna strona". Oni też są kibicami Milanu (przynajmniej w teorii), więc mówienie, że Milanista jest Milaniście konkurencją jest co najmniej dziwne. To, że karmią ludzi odpadami z takich źródeł jak calciomercato.com, TMW, Don Balon, Marca, Tuttosport, La Repubblica, CdS czy CorSport, "bo to się będzie klikać" i są "bardziej pobłażliwi" na wybryki użytkowników to jest inna sprawa. Co kto lubi. Ja tam nie lubię być faszerowany odpadami.

   Ten news od CeF nie jest żadną nowością. U nas też był. CeF podaje zwykle kwoty netto, a nie brutto. Gdyby tyle zarabiali brutto to raczej w klubie by nie pracowali, bo za mało by dostawali.

   Gazidis dostaje stosowne premie chociażby za załatwienie sponsorów dla klubu, więc otrzymuje na rękę więcej niż 4 mln euro.

   Rangnick ma być planowo "człowiekiem orkiestrą" w klubie i ma odpowiadać za różne aspekty, o których było już tutaj niejednokrotnie pisane. Ewentualne, wyższe zarobki Niemca nie powinny więc dziwić.
  • avatar
   Krzychu
   Również są kibicami ale portale mają różną politykę odnośnie zewnętrznych linków, stąd to co najmniej dziwne ale bezpieczne określenie :) Osobiście chciałbym czytać tylko sprawdzone informacje ale nie zawsze się da.
   Tak np było w kontekście CeF gdzie błędnie przetłumaczono brutto/netto - swoją drogą faktycznie ten artykuł pojawił się też tutaj z danymi netto, a to zmienia ocenę potencjalnej wysokości zarobów.
   O ile zarobki nie budzą już żadnej wątpliwości, obawiam się ewentualnego konfliktu interesów - Rangnick może w dalszej perspektywie chcieć zostać trenerem (lub zostać zmuszonym), nie każdy ma szansę prowadzić taką markę. To może rodzić pewne wątpliwości kto będzie miał więcej do powiedzenia w kontekście sprowadzanych w najbliższym czasie zawodników. Osobiście chciałbym widzieć grę do jednej bramki ale różnie może być biorąc pod uwagę ambicje Niemca.
 • avatar
  kusniak90
  Problem jest taki, że Pioli nie przekonywał w innych klubach na dłuższą metę. Teraz gramy fajnie, nie wiem czym to jest spowodowane, ale przed koronawirusem graliśmy piach.. Rangnick to jest projekt długoterminowy, myślę, że to dobry ruch mimo wszystko.