LGdS: Leonardo odejdzie z Milanu

LGdS: Leonardo odejdzie z Milanu

La Gazzetta dello Sport informuje, że Ivan Gazidis podjął decyzję o zakończeniu współpracy z Leonardo po zakończeniu obecnego sezonu.

Jednym z kandydatów do zastąpienia Brazylijczyka jest dyrektor sportowy Lille, Luis Campos.

Komentarze

 • avatar
  Jacubinho7
  Jak dla mnie pozbywanie się Leonardo to głupota. Latem miał trzy tygodnie na przeprowadzenie mercato i spisał się naprawdę dobrze:

  Odeszli m.in.
  - Bacca
  - Antonelli
  - Kalinić - definitywnie
  - Bonucci (pseudokapitan)
  - płaczliwy Locatelli, który czuje się oszukany przez Milan, a sam prócz meczu z Juve i Sassuolo niczego nie pokazał
  - Vergara

  Przybyli m.in:
  - Higuain
  - Caldara
  - Castillejo
  - Laxalt
  - Bakayoko

  Zimą natomiast pomimo presji ze strony UEFA pozyskał w promocyjnych cenach (byli wyceniani zdecydowanie na więcej) Paquetę i Piątka (choć dla mnie to i tak na razie Gilardino 2.0)

  Poza tym dzięki niemu ponownie spoglądamy na rynek z Ameryki Południowej, czego nie robiliśmy od lat, a tak są naprawdę fajni zawodnicy i niekoniecznie po kosmicznych cenach.

  Leonardo nie jest odpowiedzialny za posadę trenera, tylko CEO (Gazidis) i prezydent (Scaroni) Milanu, więc argument, że trzyma "swojego" byłego kolegę z zespołu na siłę nie ma racji bytu.

  Mam cichą nadzieję, że te plotki nie okażą się prawdziwe i Leonardo z nami zostanie, bo to naprawdę dobry fachowiec, który ma obeznanie na rynku transferowym i potrafi być przekonywujący.
  • avatar
   Krzywy
   Zrobił swoje, może odejść.
 • avatar
  Pato
  to byłby niezły strzał w stopę.. :-( Leonardo jako jedyny z zarządu powinien zostać.
 • avatar
  Krzywy
  Moim zdaniem Gazidis i tak zrobi to co chce. Ma zamiar budować drużynę na młodych zdolnych zawodnikach? Czemu nie, taki profil drużyny to jedyny słuszny na tym etapie rozwoju.
  jeśli Gazidis zna jakiegoś ziomala, który do małego klubu ściągał dobrych młodych graczy, i który w prywatnych rozmowach potwierdza, że zrobi to samo pod szyldem ACM(a dodatkowo ma wciąz otwarte liczne kontakty i gruby notes z nazwiskami) to ja jestem na tak.
  Ale kolejny raz napiszę, że zmiany muszą być głębokie i sięgnąć również ławki trenerskiej. No i skauci na każdym rogu faweli w Rio i na przedmieściach Montevideo :D
 • avatar
  MK92
  Zobaczymy, ale wolałbym, żeby Leonardo w Milanie został jak najdłużej i kontrolował dla nas piłkarski rynek w Ameryce Południowej. Rok pracy w dość niekomfortowych okolicznościach nie jest czymś wielce miarodajnym. W każdym razie już od jakiegoś czasu widać wyraźnie, że nie po drodze Gazidisowi z Brazylijczykiem.