LGdS: Gazidis, a plany co do komina płacowego

LGdS: Gazidis, a plany co do komina płacowego

La Gazzetta dello Sport donosi, że Ivan Gazidis będzie w najbliższym czasie dążył do obniżenia komina płacowego wśród zawodników Milanu.

CEO ekipy Rossonerich chciałby, aby (uwzględniając pewne wyjątki) pojedynczy zawodnik zarabiał maksymalnie 1,5-2 mln euro netto za sezon. 

Jeśli chodzi o kontrakty takich zawodników jak Gianluigi Donnarumma (6 mln euro netto za sezon), Alessio Romagnoli (3,5 mln euro netto za sezon) czy Hakan Calhanoglu (2,5 mln euro netto za sezon) najprawdopodobniej zostaną one bez zmian.

Komentarze

 • avatar
  Michał
  A Zlatana w tych planach nie ma?
 • avatar
  DanielACM
  1,5-2 mln? Sorry ale to trochę za mało zeby ściągnąć do klubu ciekawych graczy. Nie możemy sie opierać na samych młokosach którzy nic nie osiągnęli ani nie rokują jakoś genialnie.
  • avatar
   MARCO VAN BASTEN
   W Atalancie czy Lazio zarabiają mniej niż u nas a jakoś potrafią grać.
  • avatar
   Michał
   Tylko, że Atalanty za kilka lat nie będzie. Pograją i wrócą gdzie ich miejsce.
  • avatar
   kusniak90
   Zgadzam sie, to jest wyskok na 2-3 że sezony, ale patrząc na Milan trochę przykre co się dzieje od dekady..
  • avatar
   Michał
   No przykre, Berlu za długo holował klub. Zamiast sprzedawać Ibre i Silvę powinien w tym samym sezonie sprzedać Milan i sytuacja byłaby zupełnie inna.
 • avatar
  MK92
  Będzie ciężko jedynie w ten sposób odbudować wielki Milan. Co innego, jeśli taka minimalizacja wydatków to etap przejściowy, konieczny do uzdrowienia sytuacji finansowej i wylania fundamentów, po czym będzie można sobie pozwolić stopniowo wydawać coraz więcej na zdrowym gruncie.
 • avatar
  KAKA22
  Zły pomysł. Po pierwsze na takim czymś nie zbudujemy solidnej drużyny. Po drugie zaaz zaczną się bunty w drużynie, ze jednemu chcą znacznie obniżyć, a drugi ma bez zmian.
  • avatar
   BF
   przecież nikomu nie będa obnizać. Prędzej to rosnący kontrakt Donnarummy może być znów problemem

   pewien Hiszpan przecież przez to, chciał podwyżki ^ Czekać kiedy Kapitan zawoła ;]
 • avatar
  BF
  Przychody klubu od ~20 lat stoją na poziomie 200-210 mln gdzie ponad połowa, jak nie prawie 3/4 w ostatnich latach zjadana była przez wynagrodzenia. ...

  W tym sezonie spadliśmy, ale to zasługa bardziej spadających kontraktów + po tym sezonie będzie podobne

  Jakoś w Lazio, Atalanta czy Romie lub Napoli to te pensje były zdecydowanie mniejsze o minimum 1/3 od Milanu, a byli wyżej ;]

  Zróbmy to co zrobiło Sunning w Interze w ostatnich latach czyli najpierw wyjdźmy na czysto z UEFĄ i jego durnym FFP, chyba że po odwołaniu City do Tas to upadnie, zwiększmy przychody (Bez LM da się pokazał to Inter) i zagrajmy tam (LM) systematycznie 2-3 lata to efekty same przyjdą.
  • avatar
   MK92
   Całkowicie się z Tobą zgadzam. 90% sukcesu to zdrowe zaplecze finansowe. Bez tego możemy sobie tutaj snuć wizje, ale bez żadnego pokrycia w rzeczywistości. Elliott może nie zachwyca swoją dotychczasową przygodą z Milanem, ale przynajmniej wykonuje tę niezbędną pracę u podstaw, która nie jest efektowna i popularna wśród kibiców.
 • avatar
  Jachu1899
  z tym panem to na LM jeszcze poczekamy minimum drugie tyle co obecnie.