LGdS: Gattuso coraz bliżej odejścia z Milanu

LGdS: Gattuso coraz bliżej odejścia z Milanu

La Gazzetta dello Sport informuje, że posada Gennaro Gattuso wisi na włosku.

Jak dowiedział się włoski dziennik, kierownictwo Milanu rozważa zwolnienie 40-latka po meczu z Frosinone. Nie można jednak wykluczyć scenariusza, że Gattuso otrzyma ostatnią szansę w meczu przeciwko SPAL (29.12).

Komentarze

 • avatar
  TomalaACM
  Jaką qur... szansę? z gęby cholewę robicie!, w ostatnich dwóch meczach z ogórkami miało być 6pkt... już wiemy że chu... z tego będzie więc nie widzę innej opcji jak dzisiejszy official o zwolnieniu/ rezygnacji Rino!.
 • avatar
  Slaviio
  Myslalem ze wygramy wszystkie spotkania w grudniu taki prosty kalendarz a tutaj nawet bramki nie udało się trafic.. Masakra tabela jest bezlitosna
 • avatar
  MK92
  Wiadomo, że taka zmiana na trzy dni przed ostatnim meczem rundy większego sensu nie ma, ale w sobotę wieczorem będę z nadzieją wyczekiwał informacji o nowym trenerze Milanu. Oby był to wreszcie fachowiec.
 • avatar
  fett85
  To jeszcze nie ten moment dla Gattuso jako renera. Uważam jednak że Rino ma potencjał trenerski, musi jednak nabrać więcej doświadczenia, ponieważ nie raz się gubił w swoihc decyzjach. Na Milan trzeba patrzeć jak na serię pomyłek i niefortunnych zdarzeń. Pomyłką były dwa ostatnie zarządy (końcówka panowania Berlusconiego i systematyczne topienie klubu oraz ChinaMilan z beznadziejną kampanią transferową za grube miliony), a także ostatnie mercato w wykonaniu panów Leonardo&Maldnini. Tylko Bakayoko (o dziwo) się obronił, reszta to tragedia od pierwszego meczu lub równia pochyła. Do obecnej sytuacji zespołu i jego trenera mocno przyczyniły się również kontuzje, których było/jest co nie miara, a najbardziej uraz Bonaventury, który jak widać znaczył dla zespołu więcej niż się wydawało.
  • avatar
   Tomekp
   Jaki potencjał , Rino 5 raz kończy marnie swą przygodę z trenowaniem. Nie dość że niczego nie wygrał, to jeszcze jego drużyny nie mają żadnego stylu.
   Jakby kiedyś tam Rino wygrał cokolwiek z jakimś klubem i potem ma pasmo nieszczęść, to można to uznać jeszcze za potencjał, ale w przypadku Gattuso słowo potencjał to o wiele za dużo. Ja użył bym raczej słowa nauka u podstaw. Powinien wrócić do primavery i tam niech się uczy, ma czas i spokój. Po 2-3 latach zweryfikować czy może lepiej nie zostać ambasadorem Milanu.
 • avatar
  Krzywy
  Kontuzje przetrzebiły skład, to fakt, ale niech nikt nie usprawiedliwia Rino, że nie ma zawodników do grania przeciwko Frosinone i SPAL. LUDZIE! Frosinone i SPAL to powinno byc 6pkt z zamkniętymi oczami.
  Co my gramy? Klepanie piłki na środku boiska, bez żadnej szybkości bez jakiejś wizji? Kluczowy napastnik schodzi do linni pomocy, żeby pomóc rozegrać piłkę?? Co to ma być?

  Jeżeli o mnie chodzi, to Rino dostał bardzo dużo czasu i zaufania, a Milan to zbyt poważna drużyna i dla dobra tego projektu powinien zostać zwolniony. Dlaczego?
  Dlatego:
  - mieliśmy grać w fazie play off ligi europy - odpadliśmy
  - drużyna miała odnaleść swoją siwadomość i przynależność do grupy - to zostało osiągnięte, wiedzą że są w Milanie, wspierają swojego dowódce - tak to miało w założeniu wygladać.
  - Milan nie posiada pomysłu na grę ponieważ na ławce usiadł Suso - za dużo miał chłop na barkach a jego brak na boisku jest od razu widoczny. Drużyna powinna mieć plan na grę, schematy. taktykę - tego brakuje.

  Moim zdaniem Rino już wyczerpał swoje możliwości jako szkoleniowiec Milanu.

  Teraz powinien przyjść człowiek, który już coś osiągnął, który coś już wygrał i ma jakikolwiek pomysł jak grać piłą. Milan to klub z wieloma sukcesami i teraz potrzebuje człowieka, który ma na swoim koncie sukcesy. Człowieka, który poukłada tych zawodników i wdroży nowych. Conte? Wenger? Blanc?
  Moim zdaniem każdy z nich jest dobrym pomysłem. Na poziomie negocjacji Leonardo i Maldini na pewno będą pytali o wizję gry jaką menager preferuje. Trzeba wykorzystać dostępnych zawodników. Będą jeszcze 2 może 3 transfery maks. Trzymanie Rino do końca sezonu to będzie błąd moim zdaniem, przy całym szacunku do tego człowieka.