Konferencja prasowa Ivana Strinicia i Pepe Reiny

Konferencja prasowa Ivana Strinicia i Pepe Reiny

Poniżej prezentujemy wypowiedzi obu zawodników podczas wspomnianej konferencji:

Wypowiedź Ivana Strinicia:

Czy rozmawiałeś o derbach Mediolanu ze swoimi rodakami grającymi w Interze?

Jeszcze nie rozmawialiśmy, ale na pewno poruszymy ten temat.

O Kaliniciu:

Nie mieliśmy okazji porozmawiać ze sobą w Milanie. Wyjechał on w dniu, kiedy ja tutaj przyjechałem. Wcześniej dużo rozmawialiśmy o Milanie. Zawsze mówił mi o nim wiele dobrego.  Milan jest świetnym klubem tworzącym wielką społeczność. Posiada on także wielką historię. Mam nadzieję, że czeka go także wielką przyszłość.

O derbach:

Jestem na nie gotowy. Mam nadzieję, że uda nam się wygrać to spotkanie. Inter jest świetnym zespołem i nie będzie to łatwe zadanie. Perisić, Brozović i Vrsaljko są dobrymi zawodnikami, z którymi będziemy musieli się zmierzyć. 

O transferze Modricia do Interu:

Nie rozmawiałem z nim na ten temat. Nie mogę nic powiedzieć w tej sprawie.

 O Reinie:

Graliśmy ze sobą przez półtora roku. Wykonaliśmy świetną pracę pod okiem Sarriego. On jest silnym zawodnikiem. Mamy nadzieję, że poradzi sobie równie dobrze w Milanie.

O Rodriguezie:

Mieliśmy okazję rozmawiać ze sobą. On jest dobrym człowiekiem. Jest także świetnym zawodnikiem. Będziemy musieli powalczyć ze sobą o wyjściowy skład.

O Maldinim:

Paolo jest legendą Milanu. Cieszę się, że mogę tutaj być i poznać osobiście zarówno jego jak i Leonardo oraz całą społeczność Milanu.

O swojej kondycji:

Nie jestem jeszcze gotowy w stu procentach do gry. Mam pewne problemy ze ścięgnem. Jestem pewien, że za tydzień będę gotowy do gry. Zamierzam dać z siebie wszystko podczas tego sezonu.


Wypowiedź Pepe Reiny

O Gattuso: 

Gattuso ma na nas wielki wpływ. To bezpośredni trener, który dużo wymaga i wyciska z Ciebie to, co najlepsze. On wie czego chce. Lubię takich ludzi jak on. Wolę pokłócić się z kimś w szatni niż ukrywać coś przez 2-3 miesiące i nie powiedzieć czegoś komuś prosto w twarz. 

 O odpowiedzialności w szatni Milanu

Rozumiem, że zespół darzy mnie zaufaniem. Chcę im podziękować za wsparcie poprzez moją pracę i profesjonalizm.  To ode mnie będzie zależało czy będzie mi dane spłacić ich zaufanie. Podobnie sytuacja wygląda niezależnie od tego w jakim klubie się przebywa. 

 O Maldinim i Leonardo:

Mam prawie 36 lat i pocą mi się ręce będąc pośród nich. Nie jest łatwo być wśród piłkarskich legend. Miałem to nieszczęście, że przegrałem finał Ligi Mistrzów przeciwko temu tu dżentelmenowi [Reina wskazuje na Maldiniego, przypis redaktorski]. Milan jest zespołem, który posiada numer 7 na rękawie , co zasługuje na szacunek.

 O Milanie:

To specjalny zespół i tak będzie zawsze. Gdy jesteś dzieckiem, marzysz o dostaniu się do takiego klubu jak Milan. Jestem zaszczycony i szczęśliwy z możliwości bycia tutaj. Chcę pomóc dojrzeć zespołowi i temu społeczeństwu. To wspaniałe wyzwanie, aby przywrócić Milan do walki z wielkimi zespołami.

Komentarze

 • avatar
  ełek
  Jeżeli Modrić przejdzie do Interu to zmieniam barwy klubowe.
  • avatar
   Michał
   Zaczniesz znów kibicować Milanowi?