Konferencja prasowa przed meczem z Napoli

Konferencja prasowa przed meczem z Napoli

Tradycyjnie przed meczem odbyła się pierwsza w tym sezonie konferencja prasowa, podczas której Gennaro Gattuso odpowiadał na pytania dziennikarzy. Oto co trener Rossonerich miał do powiedzenia: 

O relacjach z Ancelottim: To będzie ciężki mecz. Wczoraj rano rozmawiałem z Ancelottim, dla mnie on zawsze był kimś więcej niż trenerem. Gdy coś nie idzie po mojej myśli, zawsze dzwonię do niego. Robię to od wielu lat. Jest maestrem, mam nadzieję , że jutro zrobię dobre wrażenie

O Higuainie: Sam Higuain nie zagwarantuje nam zwycięstwa, potrzebujemy całej drużyny. Wiemy, że jest jednym z 10 najlepszych napastników na świecie, dlatego musimy stwarzać mu sytuacje.

O presji: Osobiście jestem najszczęśliwszą osobą na świecie. Uśmiecham się jak czytam, że jestem pod presją, zawsze tak było. Jako grupa możemy być silniejsi niż rok temu, ale to wymaga czasu, czegoś czego nie mamy dużo

O Andre Silvie: Nie chcieliśmy go sprzedawać , ale on chciał odejść za wszelką cenę. Zawsze powtarzałem, że jest w świetnym zawodnikiem jak na jego wiek. 

O Caldarze: Nie wiem jeszcze czy Caldara zagra jutro wieczorem czy nie. Przybył z innego klubu, który gra zupełnie inaczej niż my i teraz musimy pracować nad tym. Mattia ma wielkie pragnienie i zawsze pyta o dodatkowe zadania na treningu.

O bramkarzach: Jeden z nich będzie grał w dwóch rozgrywkach, a drugi zagra w pozostałych. Prawdą jest, że mamy dwóch świetnych bramkarzy, jeżeli Donnarumma weźmie przykład z Reiny, jak trenuje może zostać najlepszy na świecie.

O rywalach: Inter i Roma wzmocnili swoje zespoły, Lazio i Napoli również się poprawili. Juventus ma coś więcej, wygrywają od siedmiu lat, a teraz sprowadzili najlepszego piłkarza na świecie na równi z Messim.

O Bakayoko: Jest graczem który dobrze się czuje w 2 osobowej lini pomocy, ale może grać również w 3 osobowej lini pomocy. Jestem zaskoczony jego dynamiką, nie tylko warunkami fizycznymi. Musi jednak poprawić przyjmowanie pozycji gdy otrzymuje piłkę.

O spotkaniu z Gordonem Singerem: Gdy Conte był łączony z Milanem Gordon Singer powiedział mi żebym nie czytał gazet, uwierzył we mnie. Powiedział, żebym pracował i się tym nie przejmował.

O Castillejo: Jest szybkim i dobrze wyszkolonym technicznie zawodnikiem. Daje nam alternatywne rozwiązania.

O Leonardo i Maldinim: Mamy wspaniałe relacje. Paolo jest tym który zazwyczaj jest w Milanello. Z Leo rozmawiam 2-3 razu dziennie przez telefon. Dodali drużynie adrenalinę i tlenu poprzez rozmowy z graczami.

O nieobecnych: Zapata nie trenuje od 10 sierpnia przez problemy mięśniowe. Montolivo jest kontuzjowany i dlatego nie zabrałem go do Ameryki, to był mój wybór.


Komentarze

 • avatar
  GiveMeReason
  Gennaro to jak w ekstraklasie 23 letniego chłopa za młody talent uważa xD
  • avatar
   Michał
   Antonini w wieku 27 lat powtarzał, że jest jeszcze młody i może się dużo nauczyć :)