Komunikat FIGC w w sprawie rozgrywek we Włoszech

Komunikat FIGC w w sprawie rozgrywek we Włoszech

FIGC za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej podał do wiadomości, że wszelkie rozgrywki ligowe we Włoszech zostały zawieszone do 3 kwietnia.

Decyzja ta zapadła po dzisiejszym spotkaniu Rady Federalnej, które zostało zwołane na prośbę prezydenta FIGC, Gabriele Graviny.

Włoska Federacja piłkarska zaproponowała, aby zaległe spotkanie zostały rozegrane do 31 maja bieżącego roku. Kwestia ta jest jeszcze do omówienia pomiędzy klubami.

Jeśli epidemia koronawirusa uniemożliwi zakończenie rozgrywek ligowych w ustalonym wcześniej terminie, wówczas mają zostać rozpatrzone następujące hipotezy:

- w sezonie 2019/2020 nie zostanie ustalony mistrz rozgrywek, UEFA podejmie decyzję w sprawie klubów, które zagrają w europejskich pucharach w następnym sezonie

- o ostatecznej pozycji w sezonie 2019/2020 zadecyduje pozycja w tabeli przed zawieszeniem rozgrywek

- runda play-off o Scudetto i utrzymanie

Komentarze

  • avatar
    MK92
    Albo całkiem anulować rozgrywki w sezonie 2019/2020 i potraktować je jako nieodbyte, albo, jeśli sytuacja pozwoli, rozegrać szybkie play-offy. Rozegranie dwunastu kolejek będzie już chyba niemożliwe, chyba że zajdą jakieś zmiany w sezonie 2020/2021. Teraz to i tak jedynie zwykłe dywagacje, a zadecyduje rozwój epidemii.
  • avatar
    paranormalny
    Lazio miałoby czego żałować, taki sezon grają, szansa na zdetronizowanie juve, a tu bach, epidemia. Dla nas to i tak kolejny stracony sezon, więc nie ma to żadnego znaczenia jak go zakończą.