Karuzela wokół nowego trenera Milanu - część 9

Karuzela wokół nowego trenera Milanu - część 9

Poniżej prezentujemy ostatnie doniesienia mediów w sprawie poszukiwań nowego trenera Milanu.

La Stampa:

Simone Inzaghi staje się coraz silniejszym kandydatem na ławkę Milanu. Włoch jest zadowolony z zainteresowania ekipy Rossonerich.

Il Secolo XIX:

Marco Giampaolo może wkrótce rozwiązać swoją umowę z Sampdorią. Silne zainteresowanie usługami 51-latka wyraża m.in. AC Milan.

Sportmediaset:

Simone Inzaghi odłożył swoje wakacje do USA ze względu na zainteresowanie AC Milan. Rossoneri są gotowi zaoferować 43-latkowi nową umowę, na mocy której miałby zarabiać 2,5 mln euro. Lazio chce zatrzymać swojego szkoleniowca i proponuje mu trzyletni kontrakt wart 2 mln euro netto za sezon. 

Na razie jednak jest impas na linii Milan-Inzaghi. Powód? Włoch jest pierwszą alternatywą dla Juventusu w przypadku braku zakontraktowania Maurizio Sarriego. 

Ivan Gazidis preferuje zatrudnienie trenera z zagranicy. Jednym z kandydatów jest Sérgio Conceição z FC Porto.

Carlo Pellegatti:

Milan nigdy nie rozmawiał z Simone Inzaghim na temat objęcia ławki w ekipie Rossonerich. Włoski dziennikarz opiera swoje informacje na rozmowie z najbliższym otoczeniem 43-latka.

La  Gazzetta dello Sport:

Marco Giampaolo lub Simone Inzaghi zostanie nowym trenerem Milanu. Niewielką przewagę ma obecnie obecny opiekun Sampdorii. 

Alfredo Pedulla:

Gdyby do Milanu trafił Luis Campos, Rossoneri spróbowaliby zakontraktować Jose Mourinho. Portugalski działacz wskazał The Special One na kandydata numer jeden do zastąpienia Gennaro Gattuso. Wiele wskazuje jednak na to, że dyrektor sportowy Lille nie trafi na San Siro, a co za tym idzie Mourinho nie poprowadzi zespołu Il Diavolo.

Włoski dziennikarz dodaje, że na ten moment faworytem Paolo Maldiniego i Paolo Scaroniego na nowego trenera jest Marco Giampaolo, który jest coraz bliżej podpisania umowy z ekipą Rossonerich. 

Gianluca Di Marzio:

Milan czeka na decyzję Paolo Maldiniego. Jeśli Włoch powie "tak", wówczas Rossoneri mają rozpocząć negocjacje z Simone Inzaghim i Marco Giampaolo.

A Bola:

Milan jest zainteresowany usługami Sérgio Conceição z FC Porto. Problem jednak w tym, że Portugalczyk ma klauzulę odejścia w wysokości 15 mln euro, którą Rossoneri niechętnie chcą aktywować.

Komentarze

 • avatar
  MK92
  Inzaghi aż się pali do pracy w Milanie. Z tych nazwisk wymienionych w newsie właśnie trener Lazio najbardziej by mnie usatysfakcjonował.
 • avatar
  Sapere_aude
  Giampaolo?
  Zwolnienie Rino byłoby bez sensu..
 • avatar
  Pato
  "Ivan Gazidis preferuje zatrudnienie trenera z zagranicy." - w 100% popieram.
  "Jednym z kandydatów jest Sérgio Conceição z FC Porto." - brzmi o niebo lepiej niż dwóch na wpół wypalonych włochów ze środka tabeli, którzy nie zaprezentowali nic więcej niż Montella czy Gattuso. Montella wygrał Coppa Italia jak Simone..., a Giampaolo to mniej Milanowa i gorsza wersja Gattuso.. na co to komu? na serio nie są w stanie zatrudnić doświadczonego trenera? który grał chociaz w LM... i coś pokazał.. Jardim??!?
 • avatar
  dlugiACM
  Mourinho u nas dobre dobre, bajki
 • avatar
  paranormalny
  To już bym wolał starego Wengera, co jak co, ale z młodzieżą to on pracować potrafi, a i 4 miejsce byłoby pewne.