Hauge: Podpisanie umowy z Milanem to wspaniałe uczucie

Hauge: Podpisanie umowy z Milanem to wspaniałe uczucie

Poniżej prezentujemy wypowiedź Jensa Hauge z dzisiejszej prezentacji.

Co czułeś po meczu z Milanem?

 To było wspaniałe doświadczenie, ponieważ miałem okazję grać na wyjątkowym stadionie przeciwko drużynie takiej jak AC Milan. Powrót do Mediolanu po meczu był właściwą decyzją.

Norwescy dziennikarze uważają Cię za ambitnego piłkarza. Czy podzielasz ich zdanie?

Tak. Jest to jeden z powodów, dla których zdecydowałem się tutaj przyjechać. W Milanie jest wielu świetnych zawodników i jeśli chcę dalej rozwijać się jako zawodnik to muszę dawać z siebie wszystko. 

O derbach:

 Zobaczenie derbów we Włoszech było czymś dla mnie zupełnie nowym. Swoje ostatnie derby zagrałem w Norwegii. 

 Jaką rolę pełnisz na boisku?

 Potrafię grać na różnych pozycjach. Najlepiej czuję się jako lewy skrzydłowy. Jestem zawodnikiem, który chce grać w piłkę i cieszyć się grą przy wsparciu kibiców.

O okolicznościach transferu:

 Klub obserwował mnie od jakiegoś czasu i po jakimś czasie rozpoczęto wstępne negocjacje. Klub dobrze wie, do czego jestem zdolny. Mecz z Milanem był okazją na zaprezentowanie swoich umiejętności.  Inne włoskie zespoły również mnie obserwowały. Nie widzę jednak powodu, aby mówić o tym, do czego nie doszło.

O konkurencji w zespole:

 Rywalizacja z innymi zawodnikami nie przeraża mnie. Konkurencja jest czymś pozytywnym i muszę poprawiać swoje umiejętności każdego dnia. Konkurencja motywuje mnie i utrzymuje mnie przy życiu.

Co czułeś po podpisaniu umowy z Milanem?

 To było wspaniałe uczucie. Po wszystkim rozmawiałem z Haalandem, moim przyjacielem. Powiedział mi, żebym się cieszył grą i ciężko pracował. 

Co może osiągnąć Milan w tym sezonie?

 Dzięki jakościowym zawodnikom, zespół może osiągnąć wysoki poziom w tym sezonie. Chcę być częścią tego ambitnego zespołu, przekraczać nowe granice i podnosić poprzeczkę. Mamy nadzieję, że to początek dobrych lat dla Milanu.

Komentarze

 • avatar
  MK92
  Jestem spokojny o jego rozwój. Skandynawowie z reguły dobrze się prowadzą i mają poukładane w głowie.
  • avatar
   robert1506
   Zdecydowanie nie wygląd na na Bario Malotellego v.2. Liczymy na Niego!
 • avatar
  Michał
  Nawet w debiucie było widać, że ma umiejętności, potrafi się ustawić na boisku i jest waleczny. Potwierdził to, co zaprezentował przeciwko nam. Liczę na to, że teraz będziemy go widywali na boisku częściej, bo on już teraz potrafi wiele wnieść.