G.Conte: Rozgrywki we Włoszech zawieszone

G.Conte: Rozgrywki we Włoszech zawieszone

Premier Włoch, Giuseppe Conte podczas specjalnie zwołanej konferencji ogłosił zawieszenie rozgrywek piłkarskich we Włoszech. Poniżej prezentujemy wypowiedź szefa włoskiego rządu w tej sprawie. 

W chwili obecnej nie ma powodu do kontynuowania jakichkolwiek wydarzeń sportowych. Myślę tutaj przede wszystkim o rozgrywkach w piłce nożnej. Jest mi naprawdę przykro z tego powodu, ale fani powinni wziąć pod uwagę obecną sytuację. Nie zamierzamy ograniczać uprawiania sportów do sal gimnastycznych.

Komentarze

 • avatar
  kusniak90
  To było do przewidzenia, ogólnie nie rozumiem po co zawieszać na miesiąc, a później przekładać dalej ? To jest koniec sezonu i nikt nie ma chyba większych złudzeń. W miesiąc się nie zwalczy wirusa, na myślę, że za miesiąc będzie jeszcze więcej zachorowań niż do tej pory. Zakończyć rozgrywki i zająć się tym co teraz jest najważniejsze czyli wyleczeniem jak największej liczby osób i zastopowanie kolejnych zachorowań.
  • avatar
   Jacubinho7
   Nowy dekret obowiązuje od jutra i teoretycznie obowiązuje do 3 kwietnia. Termin ten dotyczy m.in. dydaktyki, ale nie jest on przypisany do wydarzeń sportowych, tak więc Serie A jest zawieszona do odwołania. Poprzedni dekret sugerował zawieszenie wydarzeń sportowych lub ich rozgrywanie za zamkniętymi drzwiami do 3 kwietnia, ale on już nie obowiązuje.

   Jutro ma odbyć się spotkanie Rady Federalnej (jest informacja na stronie), które zapewne powie coś więcej. Równie dobrze sezon może w ogóle nie zostać wznowiony, a wtedy do LE i LM awansują te same zespoły, co rok temu.
 • avatar
  MK92
  Siła wyższa czasem wyklucza gdzieś sprawiedliwość, dlatego te rozgrywki powinny zostać anulowane. Takiej sytuacji nie było od czasów II Wojny Światowej, kiedy to właśnie wiele imprez sportowych się nie odbyło, na czele z dwoma mundialami czy dwoma edycjami letnich igrzysk olimpijskich. Potem, gdy nastawały spokojniejsze czasy, wracano do tych rozgrywek w kolejnych edycjach. Obecne próby kombinowania i przesuwania wszystkiego, włącznie z Euro 2020, byleby dograć ten sezon, to życie złudzeniami i naiwną wiarą w panowanie człowieka nad wszystkim. Takie działania nie mają sensu i prowadzą do jeszcze większego chaosu. Najrozsądniej byłoby anulować dotychczas rozpoczęte rozgrywki sportowe i nie rozpoczynać nowych edycji, póki sytuacja się nie ustabilizuje. Nie wiemy, ile to potrwa. Może miesiąc, a może rok. Mam jednak świadomość, że za tym stoją wielkie pieniądze i ciężko z nich zrezygnować jednym radykalnym ruchem, jednak te pieniądze wprowadzają też w tej chwili niepotrzebny zamęt.
 • avatar
  paranormalny
  No i dobrze, od samego oglądania meczy Milanu w tym sezonie można dostać białej gorączki, nie trzeba żadnego wirusa. Problem co z następnym sezonem i czy najlepsi piłkarze nie uciekną z serie A latem.
  • avatar
   MK92
   Jeżeli epidemia koronawirusa zmieni się w ogólnoeuropejską pandemię, co niestety jest możliwe, to wówczas ci najlepsi piłkarze nie będą mieli dokąd uciec.
 • avatar
  MARCO VAN BASTEN
  Więc my powinniśmy grać ww lidze Europy, bo rok temu mieliśmy grać ale odpuscili przez finansowe fair Play
  • avatar
   Patrząc na obecną tabelę myślę że rozgrywki zostaną zakończone - brakujące mecze 26 kolejki nic nie zmienią w kwestii pucharów/spadku, więc najprawdopodobniej do przyszłorocznej edycji LM i LE zostaną utrzymane awanse z chwili obecnej (a szkoda bo wygląda na to że nie zagramy nigdzie, chociaż może sportowo to i lepiej). Gdzieś słyszałem, że wyjątkowo w następnym sezonie liga ma mieć 22 zespoły - nikt nie spada, a dołączą dwa górne teamy z Serie B.