Gazidis: Dzięki tym czynnikom możemy stać się silniejsi i bardziej konkurencyjni

Gazidis: Dzięki tym czynnikom możemy stać się silniejsi i bardziej konkurencyjni

Ivan Gazidis wypowiedział się dla Leaders in sport. Oto, co CEO Milanu miał do powiedzenia.

 Pierwszym naszym filarem jest odpowiednia strategia. Musimy mieć strategię, która utrzyma nasze koszty pod kontrolą i poprzez odpowiednią analizę, skautów i odpowiednie osoby, takie jak Paolo Maldini umożliwi poprawę naszych wyników na boisku. Musimy opierać nasz projekt na młodych i dobrych technicznie zawodnikach. 

Mówi się, że liga włoska jest dla starszych mężczyzn. Nasz zespół ma bardzo niską średnią wieku, a jego liderem jest dojrzały Ibrahimović.

Drugim filarem jest stadion. We Włoszech potrzebne są stadiony. W Mediolanie mamy okazję zbudować najlepszy stadion na świecie.

Trzecim aspektem jest cyfryzacja. Na poziomie cyfrowym jest dużo do zrobienia: nowa aplikacje, wydarzenia jak na przykład to zorganizowane wspólnie z Roc Nation podczas pandemii, wirtualne "wycieczki" i nowi sponsorzy, którzy dołączają do naszego projektu.

Czasy kryzysu mogą przynieść zmiany. Chcemy być w centrum piłki nożnej i być uczestnikami dyskusji na wszystkich obszarach: z UEFA, FIFA i FIGC. Dzięki tym wszystkim czynnikom możemy stać się silniejsi i bardziej konkurencyjni na arenie międzynarodowej.

Komentarze

  • avatar
    UEFA
    a świstak siedzi i .........
  • avatar
    Michał
    Nie lubię go, ale cieszę się, że "czuje" temat.