Gattuso: Mogliśmy zrobić znacznie więcej w tym meczu

Gennaro Gattuso wypowiedział się dla się dla Milan TV, Sky i Milannews.it po meczu z Parmą. Oto, co trener Milanu miał do powiedzenia po spotkaniu.

O Parmie:

Wiedzieliśmy, że nie będzie to łatwe spotkanie. W pierwszej połowie graliśmy bardzo powoli, nie potrafiliśmy znaleźć drogi do bramki rywali. W drugiej połowie zaczęliśmy grać zupełnie inaczej, ale ostatecznie zrobiliśmy z siebie głupców. Mogliśmy zrobić znacznie więcej w tym meczu. Mieliśmy wiele sytuacji bramkowych, ale nie potrafiliśmy iw pełni wykorzystać. Czasami można było odnieść wrażenie, że Parma ma w sobie więcej sportowej złości niż my.

Nasze podejście w dzisiejszym meczu było złe. Wiele rzeczy nie wychodziło nam dzisiaj. Daliśmy Parmie nieco wolnej ręki, przez co stawiała nas niejednokrotnie w trudnej sytuacji.

O Bakayoko:

Zdjęcie go z boiska było decyzją natury technicznej. Chciałem wprowadzić więcej świeżości do zespołu i zdecydowałem się wprowadzić na boisko Cutrone.

O sytuacji w tabeli:

Dzisiejszy wynik bardzo mnie martwi. Straciliśmy bramkę po rzucie wolnym w 87 minucie. Nie ma sensu patrzeć na innych. Musimy patrzeć na siebie.

O Contim:

Cały zespół zagrał dzisiaj poniżej oczekiwań. Problemem nie jest tylko postawa Contiego, ale całego zespołu.

O ustawieniu:

Dokonaliśmy dzisiaj wielu zmian w formacji. Korzystaliśmy z ustawienia 4-4-2, aby zachować przewagę nad naszym przeciwnikiem. Kiedy Biglia pojawił się na boisku, wróciliśmy do ustawienia 4-3-3.

O Paquecie:

Nie postawiłem na niego w dzisiejszym meczu, ponieważ potrzebowałem zawodników, którzy byli gotowi pod względem fizycznym na 100%.

O Lidze Mistrzów:

Wiedzieliśmy, że mogliśmy zrobić coś więcej w tym meczu. W naszych szeregach jest trochę obawy, ale nie jestem zdesperowany.

O rzetelności pozycji w tabeli:

Moim zdaniem Atalanta zasługuje na drugie miejsce w tabeli. Gra przeciwko nim sprawia trudności każdemu zespołowi. Ten zespół ma wiele walorów, pomysłów na grę i siłę fizyczną. Ponadto Atalanta jestem trenowana przez świetnego trenera.

O braku determinacji:

Nasza postawa nie jest spowodowana aspektem fizycznym. Graliśmy dzisiaj bez wyrazu. Można było odnieść wrażenie, że jesteśmy zaskoczeni postawą naszego przeciwnika. Nie wolno nam mówić o tragedii. Musimy przeanalizować dlaczego z tak wielkim trudem graliśmy na boisku. Musimy popełniać jak najmniej błędów. Kiedy zdobyliśmy bramkę, nie cierpieliśmy na boisku. Ostatecznie z powodu naszych błędów wyglądaliśmy jak kurczęta, który nie wiedzą, co ze sobą zrobić.

O Pucharze Włoch:

Tydzień temu wygraliśmy z Lazio w lidze. Najbardziej martwi mnie to w jaki sposób rozgrywaliśmy to spotkanie. Tydzień temu bardzo cierpieliśmy na boisku. Byliśmy bardzo szczęśliwi, że udało nam się zdobyć bramkę na wagę trzech punktów, ale potem zrobiliśmy coś naiwnego. W pierwszej połowie spodziewałam się znacznie więcej od naszego zespołu.