Gattuso: Higuain nigdy mi nie powiedział, że chce odejść

Gattuso: Higuain nigdy mi nie powiedział, że chce odejść

Gennaro Gattuso wziął udział w konferencji prasowej przed meczem z Juventusem. Oto, co trener Milanu miał do powiedzenia:

O odczuciach przed meczem:

Alessio powiedział wszystko na ten temat [klik]

O Higuainie:

Wybór wyjściowej jedenastki opieram na pracy wykonywanej w ciągu tygodnia i na treningach. W tej sprawie pojawia się wiele głosów. Higuain dobrze trenuje i czuje się dobrze w zespole. Zobaczymy czy zagra w jutrzejszym meczu. W każdym razie jest do naszej dyspozycji. Podczas każdego treningu wykazuje się profesjonalizmem.

O Juventusie:

Jutro będziemy mierzyć się z drużyną, która jest mistrzem kraju i twardo stąpa po ziemi. Pojedynki przeciwko nim nigdy nie należą do łatwych. Granie o trofeum jest zawsze ważne. Chcielibyśmy jutro wznieść ten puchar i cieszyć się nim. Chcę jutro zobaczyć beztroskę w grze naszego zespołu. Najsilniejsza drużyna nie zawsze wygrywa. Jestem spokojny. Musimy jutro rozegrać świetny występ, aby ich pokonać. Jesteśmy dumni, że tutaj jesteśmy. Nie mogę kalkulować jako trener, wiele rzeczy robi się instynktownie. Staramy się popełniać błędy tak rzadko, jak to tylko możliwe. Możemy iść do przodu i zrobić coś ważnego.

Ponownie o Higuainie:

Sprawuje się dobrze podczas treningów, jest częścią naszego projektu. Jeśli gra to dlatego, że jest gotów pod względem fizycznym i mentalnym. Muszę pomyśleć o wystawieniu jak najlepszej drużyny na boisku w jutrzejszym meczu. Zobaczymy co się wydarzy. Higuain nigdy nie powiedział mi, że chce odejść.

O Paquecie:

Ma się dobrze i jest do naszej dyspozycji. Nie ma z nim żadnych problemów. W pstatnim meczu pokazał się z dobrej strony, choć ma jeszcze wiele do poprawy. Jutro zobaczymy czy zagra od początku.

Po Superpucharze Włoch:

Chciałbym zobaczyć jutro Milan sprzed 7-8 miesięcy, drużynę, która nie wykazywała strachu. To był zespół, który nie miał nic do stracenia. Chcę zobaczyć tego ducha w zespole. Zapewne będziemy jutro cierpieć na boisku. Nie chcę jednak widzieć zmartwionych zawodników. Jutro będziemy myśleć tylko o pucharze. Nie myślimy o tym, co się stanie, jeśli coś pójdzie nie tak. Zobaczymy, co się wydarzy, bez zbędnego kalkulowania.

O Cutrone:

Cieszymy się z jego dwóch ostatnich bramek. Cutrone pokazuje, że z każdym meczem wykonuje skok jakościowy. Kiedy nie gra, nie jest szczęśliwy. Musimy sprawić, aby zrozumiał pewne rzeczy. On wciąż się rozwija.

Jak zatrzymać Cristiano Ronaldo?

To, co zrobił w ostatnich 6-7 latach jest niewiarygodne. Potrafi zrobić show i zarazem zrobić coś spontanicznie, coś czego nikt się nie spodziewa. To idealne połączenie. Wygląda na to, że wiek nie stanowi dla niego ograniczenia.

O stadionie:

Oni zbudowali ten stadion w 14 miesięcy. Dla nas Włochów jest to istny science-fiction.

O możliwym odejściu Higuaina:

Na początku nie chciałem o tym rozmawiać. Wielu mogło pomyśleć, że uciekam od tej sytuacji. Sam grałem w piłkę nożną. Każdy z nas jest inny. Nie możemy osądzać nikogo. Zobaczymy, co się stanie. Teraz myślimy o finale. Cokolwiek się stanie, nie będę zły. Higuain zagra jutro na 90%. Chcę zobaczyć jutro zespół, który nie boi się i jako pierwszy nie dopuści się błędu. Chcę zobaczyć poprawę w tym aspekcie. Nie chcę powtórki z meczu z Olympiakosem.


Komentarze