Gattuso: Chciałbym podziękować zespołowi i klubowi

Gattuso: Chciałbym podziękować zespołowi i klubowi

Gennaro Gattuso wypowiedział się dla Sky Sport po meczu z Sampdorią. Oto, co trener Milanu miał do powiedzenia:

O zachowaniu pod koniec meczu:

 Chciałbym przeprosić swój zespół za swoje zachowanie. Ten widok nie był czymś przyjemnym dla oka. Nie zdawałem sobie sprawy z tego, że przez moje zachowanie dałem sędziemu dodatkowo 30 sekund. Napięcie jest czymś normalnym szczególnie kiedy przegrywasz z Interem i Betisem w Lidze Europy.  To część pracy trenera. Chciałbym podziękować zespołowi i klubowi. Poprosiłem wszystkich dwudziestu trzech zawodników o zaangażowanie na boisku jak i również odpowiednią jakość. Stawiliśmy czoła świetnemu  zespołowi, przeciwko któremu zdobyliśmy 3 bramki. To było świetne spotkanie.

O sytuacji w tabeli:

Musimy pracować i stale poprawiać swoją grę. Dobrze jest mieć wsparcie zarówno wśród zawodników jaki kierownictwa. Musimy kontynuować naszą pracę. W tej chwili nie mogę nic powiedzieć zawodnikom. Zapytano mnie czy jestem rozczarowany postawą zespołu w ostatnim czasie. Czasami nie odnosimy pozytywnych wyników, ale zespół bez mentalności nie odniósł by takiego wyniku z  Sampdorią. Rozegraliśmy dzisiaj dobre spotkanie. Naprawdę podobała mi się mentalność i gra w wykonaniu naszego zespołu. Jestem zadowolony z tego wyniku.

O formacji:

Musimy to dobrze przeanalizować. Zagraliśmy dzisiaj w ustawieniu 4-4-2, ale Suso i Laxalt zachowywali się dzisiaj jak półskrzydłowi. Wykonaliśmy dzisiaj dobrą robotę, zmieniliśmy nasze podejście i pokazaliśmy się z dobrej strony w tak ważnym meczu. Wczorajszy dzień był dość przykry, ponieważ straciliśmy Bonaventurę. Próbowaliśmy dokonać pewnych zmian w ustawieniu, ale Suso i Laxalt nie tworzyli dzisiaj typowych skrzydeł. Kiedy nie byliśmy przy piłce, pełnili oni rolę półskrzydłowych.

O początku nowej ery:

Nie myślę o tym w taki sposób. Muszę myśleć o wydobyciu tego, co najlepsze z naszych zawodników oraz o tym, że nasza społeczność oczekuje wiele od nas i ode mnie. Muszę dawać z siebie maksimum i zapewnić odpowiednią mentalność zespołowi. Zarząd również musi podać nam pomocną dłoń. Aby odnieść sukces, musimy wspólnie pracować dla dobra Milanu.

Chciałbym podziękować dzisiaj moim zawodnikom, którzy zagrali dzisiaj dobre spotkanie, wykazując przy tym odpowiedni charakter i jakość. Teraz musimy się zregenerować i podążać wyznaczoną ścieżką.

O kontuzjowanych:

Caldara wypada z gry na kilka miesięcy. Ma on problem z mięśniem bliźniaczym przyśrodkowym. Jestem bardzo przykro z tego powodu.

Bonaventura ma zapalenie kolana i od wczoraj nie trenuje.

Teraz analizujemy stan zdrowia Hakana. Otrzymał on powołanie na dzisiejszy mecz, ale nie było potrzeby, aby go forsować. W czwartek powinno być przeprowadzone kolejne badania i wtedy zobaczymy na czym stoimy.

O Cutrone:

To był dla niego ważny występ. W jego grze da się zauważyć odpowiednią ciągłość. Jego gra wciąż wymaga jednak poprawy.

O zespole:

Czasami zdarza nam się wypełnić głupie błędy, ale Staramy się w nich wyciągnąć wnioski. Musimy patrzeć na zespół jako kolektyw, a nie jako jednostki. Dzisiejszego wieczoru dał nam dzisiejszego wieczoru dał nam się połączy się terminacji i jakość. Sama determinacja nie wystarczyłaby przeciwko dzisiejszej Sampdorii.

Komentarze

 • avatar
  adamos
  "... musimy poprawiać grę" od samego początku to mówi a afekty są takie, ze mamy dziurawa obronę, pomoc nic nie gra i nie biega. Nie ma podań do napadziorów. A piłkę rozgrywamy pod swoja bramką tylko.
 • avatar
  Slaviio
  Inter gra na wyjeździe tak jak my u siebie z chievo trochę przykre Możemy walczyc max o 4 miejsce pierwsza trojka zajeta
 • avatar
  paranormalny
  Szkoda tego Caldary, mało opcji mamy teraz w obronie, 4-4-2 chyba powinno zagościć u nas na dłużej.