Giovanni Galli: Kontuzje podczas zgrupowań reprezentacji zawsze mogą się przytrafić

Giovanni Galli: Kontuzje podczas zgrupowań reprezentacji zawsze mogą się przytrafić

Giovanni Galli wypowiedział się dla Sportitalia na temat urazu Alessio Romagnolego, z powodu którego Włoch był zmuszony przedwcześnie wrócić do Milanello. Oto, co były bramkarz Milanu miał do powiedzenia:

Kontuzje podczas zgrupowań reprezentacji zawsze mogą się przytrafić. Różnice wynikające ze sposobu szkolenia w klubie i w reprezentacji mogą być przyczyną  pewnych problemów zdrowotnych: inna metodologia pracy czy wykonywanie różnych ćwiczeń mają wpływ na zdrowie zawodnika. 

Mięśnie łydki to specyficzne mięśnie i trzeba wiedzieć jak się nimi zajmować.

Komentarze

 • avatar
  Pato
  Za duże przeciążenia na treningach Gattuso.
  Juve, Inter, Napoli mają trzy razy mniej kontuzji od Milanu.
  Milan ma najwięcej w lidzie...
 • avatar
  MK92
  Zastanawia mnie tylko fakt, że na zgrupowania kadr pojechali Calabria i Calhanoglu, którzy przecież nie doleczyli swoich wcześniejszych urazów i przez te dwa tygodnie raczej powinni odpoczywać.
 • avatar
  Michał
  U nas jest wieczny problem z tymi kontuzjami. To nie swiadczy dobrze o Milan Lab.
  • avatar
   Pato
   Milan lab to klinika... za obciązenia na treningach odpowiada trener i sztab od przgotowania fizycznego, Czyli Gattuso i ludzie Gattuso... MilanLab leczy. Rok temu też były kontuzje, Montella zmniejszył intensywność treningów, pojawił się Gattuso zbeształ go za to.. i zaczął zajezdzać zespoł czego duzo kibiców się obawiało.. teraz mamy tego efekty.. kontuzji jest jeszcze więcej... TRZY RAZY więcej niż mają Juve, Inter, Napoli...
  • avatar
   Michał
   Milan Lab nie tylko leczy, ale przede wszystkim ma za zadanie minimalizować ryzyko wystąpienia kontuzji. Dlatego na bieżąco monitorują stan zdrowia piłkarzy poprzez szereg badań czy ustalają im co mają jeść. W wielu klubach też ciężko pracują na treningach, a mimo że nie mają takiej infrastruktury to nie mają tez szpitala zamiast kadry.
  • avatar
   BF
   tak woli ścisłości trenerem przygotowania jest człowiek który pracuje od 2002 roku w Milanie -- Bruno Dominici który zastąpił Tognacciniego. Trudno go nazwać człowiekiem Gattuso
 • avatar
  MARCO VAN BASTEN
  Milan Lab jego wyposażenie jest ok tylko ludzie tam pracujący się nie nadają widocznie