Dylemat na lewej

Dylemat na lewej

Jak wiadomo, pewniakiem do gry na lewej stronie defensywy jest Theo Hernandez, co nie ulega jakimkolwiek wątpliwościom. W minionym sezonie był widoczny brak klasowego zmiennika na pozycji lewego obrońcy, gdzie grywał Dalot czy Calabria, jednak obydwoje grali tam bardziej z musu niż preferencji.

Do niedawna, pewniakiem do wzmocnienia lewej flanki, według dziennikarzy wydawał się być Junior Firpo, jednak Hiszpan zdecydował się na przenosiny do Leeds United. Kandydatury poruszane ostatnimi dniami są Giuseppe Pezzella i Fode Ballo-Toure, kolejno z Parmy i Monaco.

Pezzella to 23-letni Włoch, który w tym sezonie zaliczył w Serie A 24 występy notując gola i 4 asysty, często chwalny za grę do przodu i spokój z piłką, jest wyceniany na 6 milionów przez portal Transfermarkt.

Poważniejszy wydajne się być temat Fode Ballo-Toure, Senegalczyk z francuskim paszportem, rozegrał 29 spotkań notując 5 asyst, profilem wydaje się być bardziej zbliżony do Theo od Włocha, cechują go przede wszystkim szybkość i przebojowość w ofensywie. Obecnie wyceniany jest na 6,5 miliona Euro. 

Komentarze

  • avatar
    MK92
    Dobrze by było, żeby nowy zastępca Theo potrafił również zagrać po prawej stronie.
  • avatar
    Krzywy
    Był Hysaj bez kontraktu do wyciągnięcia niedawno, ale chyba Lazio go weźmie