Commisso: Milan musi trafić w moje ręce

Commisso: Milan musi trafić w moje ręce

Właściciel Mediacom, Rocco Commisso postanowił za pośrednictwem America Oggi wypowiedzieć się na temat Milanu. Oto co 68-latek miał do powiedzenia:

Negocjacje w sprawie zakupu Milanu wciąż trwają, pomimo trudności w komunikacji z klubem w związku z obecnością emisariuszy w postaci funduszu Elliot. Uważam, że takie podejście podważa relacje zaufania między stronami, a to nie powinno mieć miejsca. Jestem gotów sfinalizować tę transakcję, ale tylko na moich warunkach. Najpierw jednak musimy zawrzeć wiążące porozumienie. Nigdy nie zaakceptuję roli bycia udziałowcem mniejszościowym. Milan musi trafić w moje ręce, ponieważ uważam, że mogę przywrócić mu jego świetność z przeszłości. Uważam, że jestem gotów poradzić sobie z tym wyzwaniem. Nie interesują mnie inne kluby i nie myślę o ich zakupie. Interesuje mnie tylko Milan. Milan to jest Milan. To jest klub z tradycją. We Włoszech i na świecie jest mało takich klubów jak Milan, które mogą się pochwalić taką tradycją i historią. 

Milan wykluczony z europejskich pucharów? Taki klub jak Milan nie zasługuje na takie traktowanie. Ten klub jest dziedzictwem światowego futbolu i należy obchodzić się wobec niego z szacunkiem. Milan zdobył siedmiokrotnie Ligę Mistrzów. Ten klub reprezentuje sobą tradycje i historie o światowym charakterze i nie zasługuję na to, aby go traktować tak jak to robi UEFA.

Komentarze

 • avatar
  DNA1899
  Jakoś gościu do mnie nie przemawia... za 10 lat będzie miał 78 lat i decyzje będzie podejmował nie on tylko ten co będzie pchał wózek inwalidzki i skończy się jak u Berlusconiego. Krótkoterminowa zmiana in plus przyczym mam wrażenie ze nie będzie kontynuował dobrej roboty z poprzedniego sezonu tylko zrobi kolejna rewolucje
 • avatar
  adamos
  Niech ten Li pakuje walizki i ucieka na wschod.... Ma kase posmaruje komu trzeba i nas nie wywalą z Pucharów.
 • avatar
  MK92
  Skoro mu tak bardzo na Milanie zależy, to nie pęknie w trakcie negocjacji z Yonghongiem Li.
 • avatar
  Rado10
  Widać że gość ma charyzmę , może by coś z tego było.
 • avatar
  adamos
  A czy przypadkiem już nie minęło 48 godzin, które wyznaczył Rocco Naszemu Li na podjęcie decyzji?
 • avatar
  milanista28
  ten gosc mi sie podoba.Oby przejal Milan.
 • avatar
  paranormalny
  Szkoda, że nie zgłosił się jak Berlu chciał sprzedać.