Capello: Bez silnej osobowości niczego nie można zbudować

Capello: Bez silnej osobowości niczego nie można zbudować

Fabio Capello wypowiedział się dla Radio Anch'io Io Sport. Oto, co były trener Milanu miał do powiedzenia

 Milan jest w trudnej sytuacji i ma wiele kłopotów. Zawodnicy nie są na najwyższym poziomie. Wszyscy to wiedzą i widzą to. Wielu zawodników boi się grać na San Siro i nie może wyrazić siebie na boisku. Brakuje im osobowości. Nawet ci, którzy są bardzo dobrzy pod względem technicznym, jak na przykład Paqueta, nie potrafi w pełni wyrazić się na boisku. W tym zespole jest niewielu zawodników, którzy nie mają trudności z noszeniem tej koszulki.

 Jak zawodnicy reagują na presję ze strony społeczeństwa?

 Z pewnością zawodnicy czytają to, co się dzieje w mediach i są pod ich wpływem. Ten zespół potrzebuje prawdziwego kapitana, kogoś, kto będzie w stanie wziąć odpowiedzialność za obecną sytuację i zmotywować odpowiednio zespół do działania. Siłą każdego trenera musi być posiadanie w zespole liderów, którzy mogą stworzyć silną grupę. Niestety w obecnym Milanie nie ma prawdziwych liderów.

Leão? W ostatnim meczu denerwował mnie. On nie może myśleć tylko o grze z piłką przy nodze. Musi brać udział w grze zarówno w defensywie jak i w ofensywie. Kiedy ma piłkę przy nodze, jest jakościowym zawodnikiem dla Milanu, ale to za mało. On musi zrobić coś więcej.

W swojej karierze jako piłkarz i trener miałem trudne momenty, ale nigdy nie było problemów z osobowością. Bez silnej osobowości niczego nie można zbudować.

Komentarze

 • avatar
  yahood3
  Święte słowa.
 • avatar
  MARCO VAN BASTEN
  Wszyscy widzą, wszyscy wiedzą że w Milanie źle się dzieje-a nikt nie potrafi tego naprawić
 • avatar
  Virago
  Ibra
 • avatar
  MK92
  Święte słowa naszego legendarnego trenera. Leao ma wspaniałą technikę, ale kompletnie nie rozumie swojej roli w drużynie na boisku. Jest całkowicie zamotany. Dużo pracy przed nim w tej kwestii.
 • avatar
  niektorzy nie zrozumieli slow Capello. Leao jest jeszcze bardzo mlody, ma czas aby odpalic. na razie pokazal sie z niezlej strony, ale to Piatek ma byc liderem. do Piatka jednak nie mozna miec pretensji, ze w meczu nie dostaje praktycznie zadnego celnego podania czy sytuacji bramkowej. bo to bardziej rola jego kolegow, aby mu to wypracowac.
  .
  silne osobowosci? to dlaczego Rebic i Bonaventura nie graja? albo dlaczego Krunic nie moze grac razem z Kessim? Milan ma silne osobowosci, tylko brakuje dobrego trenera, ktory zaszczepi im obowiazak walki o zwyciestwo w kazdym spotkaniu. Pioli po porazce zamiast narzekac na strate kolejnych punktow, to chwali druzyne, ze zrobili progres. a tymczasem progres jest wtedy, kiedy druzyna zdobywa punkty, a przynajmniej nie przegrywa meczow, ktore zdaja sie byc juz przegrane.
  .
  Inter zatrudnil Conte i pod wzgledem psycholigicznym druzyna jest faktycznie odmieniona. zdobyli pewnosc siebie. to fakt, Conte zdradzil Juventus i jeszcze nie raz kibice mu dadza za to popalic, ale trenerem jest na pewno klasowym. u niego widac wielki glod wygrywania. u Giampaolo czy Pioliego, tego nie widac.
 • avatar
  Krzywy
  Ibra wróć!