Calabria: "Gra dla AC Milan była moim marzeniem, teraz celem jest wygrywanie z tą koszulką".

Calabria: "Gra dla AC Milan była moim marzeniem, teraz celem jest wygrywanie z tą koszulką".

Davide Calabria- wychowanek i filar zespołu, w tym sezonie zaliczył najwięcej odbiorów w całej Serie A, ostatnie kilka miesięcy grał z kontuzją. Młody Włoch udzielił wywiadu Sportweekowi:

Liga Mistrzów? "Reagowaliśmy świetnie w każdym trudnym momencie: byłem pewien, że nam się uda", 

Leo Messi? "Jest najlepszy w historii. Byłoby miło zagrać przeciwko niemu w meczu Milan-Barcelona, jak za dawnych czasów."

Eksplozja talentu w tym sezonie? "Do gry na tym poziomie zdecydowanie potrzebny jest talent. Do tego dochodzą jednak inne elementy, w tym okres historyczny klubu. Myślę, że mam odpowiednie cechy, by tu grać: przede wszystkim siłę psychiczną, odporność, chęć pozostania w tej drużynie. Mogę stać się silniejszy we wszystkim, jestem jeszcze stosunkowo młody. Gra w Lidze Mistrzów będzie wielkim skokiem: mierzenie się z wielkimi zawodnikami, w wielkich meczach, w wielkich rozgrywkach to jedyny sposób, by móc się poprawić."

Wsparcie klubu i trenera? "Komplementy od kogoś takiego jak Maldini czy innych przedstawicieli klubu bardzo mnie ucieszyły. Doradzili mi, abym myślał trochę bardziej 'egoistycznie', wierzył w swoje możliwości i je wykorzystywał. Na początku byłem zbyt skromny. W piłce nożnej musisz być agresywny i silny psychicznie. Im szybciej to zrozumiesz, tym szybciej osiągniesz wyniki.

Berlusconi, Li i Elliott ? "Czujesz, kiedy stoi za tobą stabilny właściciel. I nieuchronnie odczuwa się to, gdy go nie ma: trudniej jest się odizolować i starać się dać z siebie wszystko. Ale w ostatnich latach Milan dał nam wszystko. Nawet w negatywnych momentach był to silny klub, ze wszystkich punktów widzenia."

Ibra? "On popchnął mnie i innych do tego, abyśmy dali z siebie wszystko, bardzo się poprawiliśmy odkąd on tu jest. Jestem naprawdę szczęśliwy, że Ibra jest z nami. Najbardziej zaskoczyło mnie w nim jego pragnienie, by nigdy nie przegrać: dla niego liczy się tylko wygrana. I to wszystko. 

Theo ?: "Natura obdarzyła go siłą fizyczną i szybkością, które sprawiają, że trudno go zatrzymać, gdy przyspiesza. Ale nie powiedziałabym, że mu zazdroszczę, każdy ma swoje cechy. Jestem szczęśliwy, że mogę z nim grać, to dobry facet, który poważnie pracuje".

foto: www.sampnews24.com

źródło: www.milannews.it

Komentarze

 • avatar
  robert1506
  Jak dobrze że Davide został. Przez kilka poprzednich lat to był piłkarz przeciętny, który przegrywał rywalizację z Contim. Cieszy mnie, że w końcu mamy na PO dobrego zawodnika i to jeszcze wychowanka
 • avatar
  MK92
  Wierzę, że za kilkanaście lat zaczniemy uważać go za legendę naszego klubu...
 • avatar
  Michał
  Jak gra Calabria, to zawsze jestem spokojniejszy o defensywę. Jak grał Abate to też tak miałem :)
  • avatar
   MK92
   Miło wspominam Abate. Jednak Calabria zdaje się mieć większy arsenał możliwości i da nam jeszcze wiele radości :)
 • avatar
  anka0ann
  Szukam mężczyzny na namiętne spotkania. Mam 24 lat i zgrabne ciało,
  moje nagie zdjęcia i kontakt na stronie:

  www.zakazanarandka.pl
  __ __ __ __ __ __ __ __ __ __ __ __
  Wyszukaj mnie po niku: Andzia-isex napisz do mnie lub
  zadzwoń o każdej porze, odpisuje zazwyczaj do 5 minut, czekam.