Burmistrz Mediolanu: Wolelibyśmy odnowić San Siro

Burmistrz Mediolanu: Wolelibyśmy odnowić San Siro

Burmistrz Mediolanu, Giuseppe Sala wypowiedział się dla Sky Sport na temat San Siro. Oto, co przedstawiciel władz Mediolanu miał do powiedzenia.

Aby móc wyburzyć San Siro, musielibyśmy zostać właścicielami nowego stadionu. W przeciwnym razie Trybunał ds. Finansów odwołałby mnie, argumentując to tym, że jesteśmy właścicielami stadionu, a my go zburzyliśmy. Musimy o tym porozmawiać na spokojnie.

Będąc właścicielami nowego stadionu, moglibyśmy wprowadzić długoterminową koncesję na stadion. Gdybyśmy zburzyli San Siro, ogromna inwestycja w budowę metra, które łączy obecny stadion z resztą częścią miasta byłaby finansową porażką. Ta wizja bardzo by mnie przeraziła. Wolelibyśmy odnowić San Siro. Zdajemy sobie sprawę z tego, że wymaga ono remontu. Jeśli jednak oba zespoły zdecydują inaczej, będą musiały przedstawić nam konkretny projekt. Nadszedł czas, aby wyjaśnić tę sprawę. 

Komentarze

 • avatar
  Gila11
  Takie wypowiedzi oznaczają, że sprawa będzie ciągnąć się jeszcze latami, we Włoszech tak się buduje stadiony. Viola i Roma już miały grać na nowych obiektach, a początków budowy nawet nie widać.
 • avatar
  sheva7acm
  Was nie obchodzi Milan czy Inter tylko pieniadze !!!! Zburzyć 3 x tak i wybudować nowe !!!które nie będzie własnością miasta tylko klubów i to kluby będą zarabiać a nie miasto, a jak nie chcą burzyć to niech sobie sami je utrzymują !!!!
 • avatar
  MK92
  Z takim nastawieniem burmistrza Mediolanu, to chyba trzeba będzie czekać na budowę nowego stadionu przynajmniej do następnych wyborów samorządowych we Włoszech...
  • avatar
   Michał
   Dla niego konflikt z obiema drużynami z Mediolanu to polityczne samobójstwo i nie będzie szedł na wojnę, tylko albo zaproponuje coś konkretnego albo będzie się bezczynnie przyglądał. Ta druga opcja bardziej prawdopodobna - cos tam zaproponuje, na odczepnego, żeby mu nie zarzucili potem, że nic nie robił, ale zero konkretów i tyle. Jemu to na rękę, bo starzejący się stadion z gruntem sprzeda, tylko może nie tak od razu. Metro wybudowane, dobre miejsce, chętny się znajdzie niejeden. A San Siro prędzej czy później wyburzą, bo po co komu taki kolos? Same koncerty będą tam organizować?
  • avatar
   MK92
   Ano właśnie, mądrze piszesz. Jednak taki teatrzyk polityczny też swoje musi potrwać.
  • avatar
   Michał
   W sumie to już długo trwa, ciekawe czy ostatnie deklaracje to efekt skończonej cierpliwości władz obu klubów czy tylko kolejny element takiej przepychanki :) już Galliani narzekał na miasto i stadion, że muszą ponosić koszty inwestycji, a zyski są małe.