Borini: Nowa rola na boisku mi odpowiada.

Borini: Nowa rola na boisku mi odpowiada.

Fabio Borini na konferencji prasowej przed meczem z Benficą wypowiedział się na temat swojej nowej pozycji na boisku jak i o nowym Trenerze. Zapraszam do przeczytania!

Rola środkowego pomocnika? 

Trener bardzo dużo mówił mi na temat tej pozycji przed wylotem do Stanów Zjednoczonych. Wspomniał, że wielu graczy, którzy wcześniej występowali w środku pola, nie będą do jego dyspozycji z powodu przedłużonych wakacji czy kontuzji. Dałem mu znać, że chętnie podejmę się tej roli. Uważam, że pasuje ona zarówno do mnie jak i całego zespołu.

Pomysły trenera Giampaolo?

Taktyka różni się diametralnie od tej, którą stosowaliśmy wcześniej za trenera Gattuso. Są to bardziej złożone pomysły na grę, potrzebujemy czasu na dopracowanie ich do perfekcji. Nie czekamy na to co zrobi przeciwnik, lecz chcemy kontrolować grę i sami narzucać tempo meczu. Przypomina mi to Milan, który oglądałem będąc dzieckiem.

Co czeka mnie we wrześniu? 

Przede wszystkim narodziny córki.

Komentarze

 • avatar
  Krzywy
  Moim zdaniem powinni renegocjować umowę z Borinho. Piłkarz dyspozycyjny, łata wszystkie dziury na boisku poza pozycją bramkarza i środkowego obrońcy. Ale pensja...wydaje mi się ze pobiera 2,5 bańki za sezon. Moim zdanieem o bańkę za dużo. Jeżeli chce zostać, to musi wiedzieć gdzie jest jego miejsce w szeregu i za to miejsce w szeregu pobierać stosownie mniej niż to ma miejsce obecnie. A jak nie, to za 10-15mln niech przenosi się do Francji albo do Anglii.
  • avatar
   Lisu
   Bardzo dobre określenie, odnośnie jego przydatności. Fabio nie jest gwarancją kilkunastu goli na sezon, ale za to jest gwarancją kilkunastu kilometrów na mecz, a to też jest bardzo ważne w obecnej piłce.