Ballo-Toure: "Kibicom mogę powiedzieć, że dam z siebie 200% dla tej koszulki."

Ballo-Toure: "Kibicom mogę powiedzieć, że dam z siebie 200% dla tej koszulki."

 Wywiadu dla Milan TV udzielił nowy obrońca Milanu Fode Ballo-Toure. Przypomnijmy, że trafił doMediolanu z AS Monaco za 4M i będzie grać z numerem "5" na koszulce.

Przyjście do Milanu?

"Na początku nawet w to nie wierzyłem, dla mnie to coś niezwykłego. Kiedy zdałem sobie sprawę, że to prawda, nie mogłem w to uwierzyć aż do przyjazdu do Mediolanu. Bardzo się ucieszyłem, jestem bardzo szczęśliwy. To dla mnie marzenie". 

Theo Hernandez ? 

"Jest bardzo silny, bardzo się rozwinął. Dla mnie jest jednym z najważniejszych graczy w Milanie, dlaczego nie pójść w jego ślady?". 

 Maignan?

"Grałem z nim już wcześniej, dorastaliśmy razem w PSG, a potem graliśmy razem w Lille. Mike jest dla mnie jak brat, mimo że urodziliśmy się z dwóch różnych matek. Ma niesamowitą siłę psychiczną. Kiedy czegoś chce, jest bardzo zdeterminowany, psychicznie jest bardzo silny. Jeśli czegoś chce, to to dostaje."

Senegal? 

"Moja mama pochodzi z Senegalu. Grałem w młodzieżowych reprezentacjach Francji, ale potem zadzwonił do mnie trener Senegalu. Dla mnie to była dobra okazja, rozumieliśmy się. Chciałem sprawić, by moja mama była dumna, urodziła się w Senegalu, dlatego zdecydowałem się reprezentować Senegal". 

Monaco?

 "Pierwszy rok w Monaco był dobry, drugi bardziej skomplikowany, ale mimo wszystko wiele się nauczyłem. Zrozumiałem, co należy zrobić, aby się rozwijać i teraz wiem dokładnie, nad czym muszę popracować."

Liga Mistrzów? 

"Niestety nigdy w niej nie grałem. Z Lille skończyliśmy na drugim miejscu, a potem przeszedłem do Monaco, ale oni się nie zakwalifikowali. UEFA Youth League to turniej młodzieżowy, jest dla młodych ludzi. To coś podobnego, ale nie na tym samym poziomie. Liga Mistrzów to coś niesamowitego, mam nadzieję, że wkrótce w niej zagram, aby udowodnić swoją wartość i zajść z Milanem jak najdalej." 

Włochy na Euro?

 "Śledziłem ich poczynania, to wspaniała drużyna. Byłem zaskoczony, wszyscy zawsze mówią, że Włochy grają defensywnie, ale ja widziałem, że grają dobrze i dobrze się bawią w ataku. Zasłużyli na wygraną w Mistrzostwach Europy, kibicowałem Włochom w finale."

Moja charakterystyka?

 "Gram agresywnie, jestem szybki, zdeterminowany i silny psychicznie. Jestem dobrym gościem".

Kibice Milanu?

 "Kibicom mogę powiedzieć, że dam z siebie 200% dla tej koszulki. Nawet jeśli nie będzie łatwiej, mam nadzieję, że będą mnie wspierać. W piłce nożnej są wzloty i upadki, mam nadzieję, że będą chcieli mi pomóc w trudnych chwilach i zrobię wszystko, aby byli szczęśliwi. Mam nadzieję, że będziemy mieli wspaniały sezon. Forza Milan!".

Komentarze

  • avatar
    Michał
    Po tym wywiadzie zdałem sobie sprawę, że kolonia francuska w klubie nam się powiększa. Swoją drogą Niang też grał w młodzieżówce Francji, a później reprezentował Senegal ;)