Albertini: Trudno jest cokolwiek zmienić, jeśli co roku dochodzi do zmian

Albertini: Trudno jest cokolwiek zmienić, jeśli co roku dochodzi do zmian

Demetrio Albertini wypowiedział się dla Tuttosport. Oto, co były zawodnik Milanu miał do powiedzenia.

 Milan potrzebuje stabilności i pewnego projektu, który będzie można w spokoju zrealizować. Trudno jest cokolwiek zmienić, jeśli co roku dochodzi do zmian. Pewne rzeczy wymagają cierpliwości i stabilności. Kiedy zaczynasz coś nowego, osiągnięcie rezultatów nigdy nie jest krótkotrwałym procesem i trzeba być gotowym na krytykę. Krytyczne podejście do zarządzania dużym klubem ma fundamentalne znaczenie. Jeśli wierzysz w pewien projekt, musisz być gotowy na zarządzanie odpowiednimi momentami i być świadomym tego, że przez jakiś czas możesz nie uzyskać odpowiednich rezultatów. Trzeba być świadomym tego, że podczas zarządzania, nie da się uniknąć błędów. Jeśli co roku dokonuje się zmian, nigdy nie wiesz i nie zrozumiesz, co to był za błąd i gdzie go popełniono. Jeśli każdego roku zaczynasz od zera, ponieważ myślisz, że popełniłeś błąd, wszystko staje się trudniejsze. 

 Spójrzmy chociażby na Inter. Zaczęto tam projekt, który na początku zmierzał w złym kierunku, a nawet sięgał dna. W tym roku mogą awansować do Ligi Mistrzów. W przyszłym roku nadal będą się rozwijać, aby wygrywać na podstawie tego, co zbudowano wcześniej. Jeśli co roku dokonuje się zmian, trudno jest zrobić krok naprzód. W tym sezonie w Milanie wszystko wyglądało jak próba: najpierw po 7 kolejkach zwolniono trenera, a potem odszedł Boban...

Komentarze

 • avatar
  Michał
  No i ma rację, u nas od kilku lat co pół roku zaczyna się od nowa.
 • avatar
  MK92
  Miejmy nadzieję, że od nowego sezonu i my, i Albertini doczekamy się wreszcie stabilizacji w naszym klubie.
 • avatar
  nerwowy
  wybierzcie mnie na dyrektora sportowego. gwarantuje wam, ze w ciagu 1 roku Milan awansuje do Ligi Mistrzow a w ciagu kolejnych dwoch sezonow, Rossoneri wroca na szczyt.
  • avatar
   Jacubinho7
   Troll w zarządzie? Wystarczy, że jest na stronie ;)
  • avatar
   nerwowy
   mowisz o sobie?? nawet nie wiesz, co piszesz. masz jakis problem, to sie ustaw ze mna bezposrednio i wyjasnij swoje watpliwosci. jestem do dyspozycji.