[21:19] Ósmy dzień mercato: Caldara oddala się od Milanu, Suso może w styczniu zmienić klub

[21:19] Ósmy dzień mercato: Caldara oddala się od Milanu, Suso może w styczniu zmienić klub

Przed nami ósmy dzień okienka transferowego we Włoszech. Do tej pory Milan zakontraktował Zlatana Ibrahimovicia. Kto wzmocni, a kto odejdzie z ekipy Rossonerich w najbliższym czasie? Odpowiedź na to pytanie być może padnie w dniu dzisiejszym. Zapraszamy do śledzenia naszej relacji live. Zaczynamy!

[21:19] Sky Sport: Milan kontaktował się z Emiliano Viviano (bez klubu) i Marco Sportiello (Atalanta). Ekipa z Bergamo nie jest zainteresowana sprzedażą swojego zawodnika.

[19:21] Sky Italia: Tottenham jest zainteresowany Krzysztofem Piątkiem. Polak jest jednym z kandydatów do zastąpienia Harry Kane'a, który wróci do gry w kwietniu.

[19:04] Radio RossoneraFlamengo kontaktowało się z Milanem w sprawie Lucasa Paquety. Brazylijski klub chciałby wypożyczyć 22-latka. Rossoneri nie są zainteresowani takim rozwiązaniem.

[18:35] Fabrizio Romano: Mattia Caldara przeniesie się do Atalanty na zasadzie wypożyczenia na 1,5 roku z opcją wykupu za 15 mln euro. Rossoneri będą mogli zarobić na następnym transferze zawodnika. Jutro powinny odbyć się testy medyczne z udziałem 25-latka.

[18:28] La Gazzetta dello Sport: Mattia Caldara jest coraz bliżej transferu do Atalanty. Włoch powinien przenieść do ekipy z Bergamo na zasadzie wypożyczenia na 1,5 roku z opcją wykupu za 15 mln euro.

[17:49] Milannews.it: Trwa spotkanie pomiędzy agentem Pepe Reiny i decydentami Milanu. Przedstawiciel zawodnika próbuje odblokować transfer 36-latka do Aston Villa.

[16:34] Milannews.it: Reprezentanci agencji Arena11 sports group przybyli do Casa Milan, gdzie mają zaoferować Rossonerim usługi kilku swoich agentów. 

Lista klientów [klik]

[16:00] Agent Gerarda Deulofeu o przyszłości swojego klienta [klik]

[15:47] Gianluca Di Marzio: W ciągu 24 godzin Mattia Caldara może przenieść się do Atalanty. Włoch ma zostać wypożyczony na 1,5 roku z opcją wykupu.

[14:42] Giuseppe Marotta dla Tuttomercatoweb.com [klik] 

[13:47] Sportmediaset: Ewentualny transfer Matteo Politano do Milanu może oznaczać odejście Suso.

[13:44] Sportmediaset: Tottenham, West Ham United i Aston Villa mogą wziąć udział w licytacji o kartę Krzysztofa Piątka. 

[13:28] Agent Pep Reiny w rozmowie z Radio Rossonera zaprzeczył, aby Milan i Aston Villa ustalili warunki transferu Hiszpana. 

[13:18] La Nazione: Fiorentina wyraziła chęć zakontraktowania Francka Kessie. Milan rozważy sprzedaż Iworyjczyka o ile pojawi się oferta powyżej 20 mln euro.

[12:09] Milannews.it: Andrea Petagna jest jednym z kandydatów do zastąpienia Krzysztofa Piątka.

[12:07] Milannews.it: Aston Villa jest gotowa przeznaczyć 30 mln euro na zakup Krzysztofa Piątka. 

[12:05] Milannews.it: Krzysztof Piątek myśli o odejściu z Milanu. Kilka klubów z zagranicy, w tym Aston Villa, West Ham United i Tottenham myślą o zakontraktowaniu 24-laka.

[12:02] Roberto De Fanti, agent Fabio Boriniego za pośrednictwem profilu swojej agencji piłkarskiej na Instagramie poinformował, że Parma, SPAL, Hellas Verona, Fiorentina, Genoa i Sampdoria są zainteresowane jego klientem. 

[12:00] Milannews.it: Milan szuka następcy dla Pepe Reiny. Jeśli takowego znajdzie, wówczas Hiszpan może przenieść się do Aston Villi.

[11:58] La Gazzetta dello Sport: Wiele wskazuje na to, że transfer Jeana Clair Todibo nie dojdzie do skutku. Powód? Zarówno Francuz jak i FC Barcelona nie chcą definitywnie kończyć ze sobą współpracy. 

[11:56] La Gazzetta dello Sport: Suso może w styczniu opuścić Milan. Jak na razie brakuje konkretnego zainteresowania ze strony innych klubów. Sampdoria zaproponowała wypożyczenie 26-latka.

[11:53] La Gazzetta dello Sport: Milan kontaktował się z AS Romą w sprawie Cengiza Ündera. Giallorossi wycenili kartę Turka na 50 mln euro.

[11:51] La Gazzetta dello Sport: Inter może rozważyć sprzedaż Matteo Politano o ile ktoś zaoferuje za niego minimum 20 mln euro. Nerazzurri chcą definitywnie pozbyć się zawodnika. 

[11:49] La Gazzetta dello Sport: Simon Kjaer może zostać wypożyczony na 6 miesięcy do Milanu.

[00:51] La Gazzetta dello Sport: Atalanta zaproponowała Milanowi wymianę na zasadzie wypożyczenia z udziałem Mattia Caldary i Simona Kjaera. 

[00:03] Alfredo Pedulla: Milan kontaktował się niedawno z Juventusem w sprawie Daniele Ruganiego. 

[00:02] Milannews.it: Inter wycenił Matteo Politano na 25 mln euro. Włoch jest na wylocie z ekipy Nerazzurrich.

[00:00] Sky Sport: Transfer Pepe Reiny do Aston Villi nie jest przesądzony. Milan może zgodzić się na odejście Hiszpana tylko wtedy, jeśli znajdzie za niego odpowiedniego następcę.

[00:00] Sky Sport: Milan myśli poważnie nad pozyskaniem Simona Kjaera w styczniu. Zwolennikiem transferu Duńczyka jest Frederic Massara. 

[00:00] Gianluca Di Marzio: Wczoraj, w Casa Milan doszło do spotkania pomiędzy przedstawicielami Matteo Politano, a decydentami Milanu. Włoch za pośrednictwem swoich pośredników wyraził chęć dołączenia do zespołu Il Diavolo. Rossoneri mogą spotkać w najbliższym czasie z Interem w sprawie 26-latka. 

[00:00] Gianluca Di Marzio: Fabio Borini wybrał Hellas na swojego przyszłego pracodawcę. Klub z Werony spróbuje dzisiaj zamknąć transfer 28-latka. Włoch powinien podpisać półroczną umowę, która może zostać przedłużona w przypadku utrzymania się w Serie A. Najprawdopodobniej Milan nic nie zarobi na tym transferze.

Komentarze

 • avatar
  Lasy7
  Nie mam sił...
 • avatar
  arczi
  Dramat trwa Kjaer? serio przecież to nie ma sensu to jakaś patologia.
 • avatar
  pavel
  Fabio na plus że wybrał Hellas choć minuty będzie miał to nie wiem czy nie bedzie rezerwowym na 15-25 minut. Ale i tak lepiej niż miał by iść do tych Genoi (jednej czy drugiej). Wymiana Caldary na Kjaera to jest jakiś dramat w ogóle. Podejrzewam że na Christensena pewnie nie ma kasy. Niech zostanie ten Caldara. Skoro jest powoływany to dać mu pograć. Czemu Milan się boi że to szklanka a jakoś Atalanta chce go mieć. Wydaje mi się że facet da Milanowi więcej (jak będzie zdrowy) niż Musacchio. Politano dobry ruch grając systemem 4-3-3. Bo taka prawda możemy se gadac o zmianie systemu na 4-3-1-2, 3-5-2 itd ale pozostaniemy przy tym systemie pewnie z tą różnicą, że w następnym meczy zagra Leao na lewym a Castillejo na prawym skrzydle. Susinho ławka, Kasztan pewnie też chyba że zostanie umiejscowiony (BOŻE dopomóż oby nie) w linii pomocy.
  Szkoda mi Krzyśka jakoś od początku zdawało mi się że to jest przepraszam za wyrażenie "drewno" ale z drugiej strony czy tak można nazwać faceta co rok temu jeszcze strzelał co mecz. Po prostu nie ma wielu umiejętności i został rozpracowany i taka prawda że wystarczy go kryć i co lepsza defensywa teraz nie będzie miała problemu z zatrzymaniem go. Ale że w miejsce chcą sprowadzić Petagne to jest jakiś żart. Miałem nadzieję że nikt obecnie nie da 30mln za Krzysia i zostanie i będzie zmiennikiem Ibry a w niektórych meczach z racji na wiek Ibry zaczynał w podstawowym składzie. Jak widać niektórzy te 30mln są w stanie zaoferować.
 • avatar
  bartezz_88
  Ja rozumiem frustracje kibicow, i Sam jestem tym wszystkim sfrustrowany ale to co robi ten zarzad jest niedorzeczne...
  Sprzedac Suso? Wiem jest sredniakiem a bez formy to nawet gorzej ale kim grac? Samu? Kto tam jeszcze jest na skrzydlo?
  Zarzad nie kupi w tym okienku 4-5 nowych zawodnikow a jesli juz to napewno nie klasy swiatowej a do takiej klasy mamy aspiracje przeciez.
  Kolejny to Piatek.. czy naprawde uawazacie ze lepszy jest ten Petagna? Serio? Bo taka jest alternatywa Piatek out Petagna in, czy naprawde to jest dobry pomysl?
  • avatar
   pavel
   Podejrzewam że za dobrą kase Petagna zgodzi sie być zmiennikiem Ibry a Krzyś by chciał grac w podstawce.
 • avatar
  sheva7acm
  oddać Fiorentinie kloca+suseł i brać chiese = zemsta za kalinica nawet dorzucić calabrie
  • avatar
   Lasy7
   My się w ogóle nie szanujemy, sprzedajemy z grosze A jak mamy kupić kogoś to za 2x tyle.... Ale cóż gramy padake to teraz mamy co mamy.
  • avatar
   Kamilo
   Lasy7
   Tu nie chodzi że się nie szanujemy, tylko że jak sprzedajemy gości którzy gowno grają, albo takich z półrocznym kontraktem to nie ma co wymagać kokosów.
 • avatar
  sid888
  W kontekście sprzedaży naszych "piłkarzy" pojawiają się same europejskie potęgi...
 • avatar
  Kamilo
  Politano jak najbardziej na tak. Pozbyć się Susła w takim wypadku, tylko czy ktoś będzie chętny na niego to juz kwestia drugorzędna. Z Politano może być ten problem że gość jest Interista jak dobrze pamiętam, ale historia pokazuje że transfery z Interu zawsze nam się opłacały ;)

  Co do Kessiego to miło by było zobaczyć zamiast niego 20mln w klubowej kasie, ale kogo nam się udałoby kupić za to? Zarząd by musiał się pospieszyć i spróbować powalczyć z Napoli o Lobotke.
 • avatar
  adamos
  to nie mercato, to dramat jest... Maldini, gdzie Ty masz głowę...
 • avatar
  Sapere_aude
  Kupiliśmy Caldare za 35, sprzedamy za 20.
  W Atalancie odpadli.
  Milan weźmie jakiś wynalazek za 15.
 • avatar
  paranormalny
  Może wiedzą coś o Caldarze, czego my nie wiemy, np. że po kontuzji jego kolano nie odzyska pełni sprawności, w innym wypadku to czysta głupota, żeby go oddawać i to do Atalanty, klubu z którym teoretycznie rywalizujemy o puchary. Po co w ogóle zajmują się obrońcami, skoro naszą największą bolączką są pomocnicy.
  • avatar
   Kamilo
   Nawet jeśli ma kolano rozwalone to wypożyczenie z opcją wykupu nam nic nie da. Jak będzie coś na rzeczy to go nie wykupią i nawet 20 nie odzyskamy. Zarzad to porażka. Jedyne co by mialo sens to gdyby przyszedl Christensen w jego miejsce.
  • avatar
   BF
   Problem jest taki, że UEFA nakazała obowiązek wykupu mimo, że wypożyczenie wpisywać w biężący okres rozliczeniowy, a nie jak było że po okresie wypożyczenie (czytaj nowy okres rozliczeniowy) Co zabiło praktyki jakie np robiła głównie Roma (2 letnie wypożyczenia z obowiązkiem wykupu za x mln i rozkładali ten okres)
   Czara się przelało głównie przez transfer Mbappe do Paryża poprzez tą formułę ^

   Dlatego, obecnie większośc takich dealów tak wygląda. Inter też ma w tej formule przecież wypożyczonych Sensiego i Barellę ^
  • avatar
   Kamilo
   Fakt faktem, że tak robią co niektóre kluby, ale Barella od początku był z obowiązkiem wykupu a na Sensiego byla opcja wykupu w Interze. Co nie zmienia faktu że nasz cudowny zarząd może dać się dymać i rzeczywiście dać opcję wykupu przy transferze Caldary (choć istnieje możliwość dżentelmeńskiej ustnej umowy o obowiązku wykupu)
  • avatar
   pawel12908
   W normalnym klubie w sytuacji Caldary faktycznie mogło by być cos na rzeczy że weidzą że coś jest nie tak z zawodnikiem po długiej kontuzji .Wówczas zrozumiał bym sprzedarz za 15 mln zawodnika kupionego za 35 który co by jednak nie mówic ma spory talent .Ale to jest milan
 • avatar
  Kamilo
  [16.34] Ciekawe kogo nam zaoferują... Obstawiam Grifo i Caligiurego, choć jakby nie patrzeć to nie mają zbyt wielu grajków którzy by mogli się nam przydać bez wydawania dużych pieniędzy. Jedynie Lovren przy odejściu Caldary by mial sens, bo patrząc że Smalling wjechał z buta w Serie A to może warto sprowadzać grajków z PL
 • avatar
  Zylion
  Nazwiska przy potencjalnych transferach i marki klubów które interesują się naszymi zawodnikami nie świadczą zbyt dobrze o naszej drużynie:(