Zwycięstwo w Pradze, zwycięstwo w grupie - Sparta 0:1 Milan

W ramach 6. kolejki fazy grupowej Ligi Europy, Milan udał się do Pragi na mecz ze Spartą.

Pierwszą okazję w meczu mieli podopieczni Stefano Pioliego. W 3. minucie Diego Dalot oddał groźny strzał z pola karnego, lecz dobrze spisał się Heca.

Otwarcie wyniku przyszło w 23. minucie. Wówczas Jens Petter Hauge przeprowadził solową akcję lewym skrzydłem i płaskim strzałem po długim słupku zdobył bramkę na 0:1.

W 41. minucie swoją szansę miał Samu Castillejo. Hiszpan w stylu Hauge zszedł ze skrzydła w pole karne, jednak jego strzał wybronił bramkarz gospodarzy.

Niemiecki sędzia doliczył minutę do regulaminowego czasu pierwszej połowy. Po opływie pierwszych 45. minut Rossoneri prowadzili w Pradze 0:1.

Po wznowieniu gry żadna z drużyn nie narzuciła wysokiego tempa. Brakowało klarownych sytuacji bramkowych po obu stronach boiska.

W 77. minucie po ostrym faulu na Rafaelu Leao czerwoną kartkę zobaczył Dominik Plechaty.

Większość czasu drugiej połowy gra toczyła się w środku pola.

Daniel Siebert przedłużył mecz o dodatkowe 5. minut.

W 93. minucie defensywa gości przysnęła i przed szansą stanął Karlsson. W sytuacji sam na sam fantastycznie zachował się Tatarusanu, który obronił strzał Szweda.

Po chwili arbiter zakończył spotkanie. Milan zwyciężył ze Spartą Praga 0:1 i zajął pierwsze miejsce w grupie H Ligi Europy.

Bramka:

23' Jens Petter Hauge (0:1)

Składy:

Sparta (1-3-5-2): Heca; Vitik, Plechaty, Lischka; Wiesner, Sacek (Krejci 82'), Souchek, Karabec (Krejci II 45'), Polidar; Michev (Julis 65'), Plavsic (Karlsson 65')

AC Milan (1-4-2-3-1): Tatarusanu; Conti, Kalulu, Duarte, Dalot; Krunić, Tonali; Castillejo, Maldini (Kessie 78'), Hauge (Diaz 90+1'); Colombo (Leao 67')