Zwycięstwo bez historii - Milan 1:0 Torino

W ramach 10. kolejki Serie A, Milan mierzył się na własnym obiekcie z Torino.

Od początku spotkania częściej przy futbolówce byli goście z Turynu. Rossoneri cierpliwie czekali na swoją szansę, a ta przyszła dość szybko. W 14. minucie Milan egzekwował rzut rożny z prawej strony. Dośrodkowanie spadło na głowę Rade Krunicia, który przedłużył piłkę na dłuższy słupek. Tam akcję zamykał Olivier Giroud, który z bliskiej odległości wpakował piłkę do siatki. W ten sposób gospodarze wyszli na prowadzenie 1:0.

Przez resztę pierwszej połowy żadna z drużyn nie wykreowała konkretnej sytuacji podbramkowej. Byliśmy świadkami pojedynczych uderzeń z dystansu Leao, czy Saelemaekersa, lecz wszystkie były niecelne.

Na przerwę piłkarze obu ekip schodzili przy rezultacie 1:0 dla Milanu.

Po przerwie można było odnieść wrażenie, że obraz gry nie uległ zmianie. Podobnie jak na początku spotkania, Torino prowadziło grę i próbowało przedrzeć się pod bramkę Tatarusanu. Podopieczni Stefano Pioliego jednak skutecznie neutralizowali wszelkie próby Il Toro.

W 76. minucie najgroźniejszą okazję wytworzyli piłkarze trenera Juricia. W sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Sanabria, ale bardzo dobrze interweniował po jego strzale Ciprian Tatarusanu. W 85. minucie Praet odnalazł się na skraju pola karnego i uderzył piłkę z woleja. Ta po odbiciu się od Tomoriego wylądowała na poprzeczce.

W samej końcówce piłkarze Granaty zintensyfikowali swoje starania. W zamieszaniu w polu karnym po dośrodkowaniu z głębi pola piłka trafiła na głowę Pobegi, a wypożyczony z Milanu pomocnik zmusił do kolejnej dobrej interwencji Tatarusanu.

Do końca meczu nic więcej się nie wydarzyło. Milan wygrał ważne spotkanie z Torino 1:0!