Zestawienie zarobków piłkarzy Milanu w sezonie 22/23

Zestawienie zarobków piłkarzy Milanu w sezonie 22/23

Na portalu capology.com dostępne jest zestawienie zarobków piłkarzy Milanu w trwającym sezonie. 

Wedle tego właśnie zestawienia, najlepiej zarabiającym piłkarzem klubu z San Siro, jest Aledsandro Florenzi. Włoch inkasuje ponad pięć i pół miliona euro rocznie. Jest też jedynym piłkarzem Milanu, zarabiającym ponad 100 tysięcy euro tygodniowo. 

Tuż za nim, na liście najlepiej zarabiających, znajduje się Theo Hernandez,  który również może liczyć na roczne wpływy, przekraczające pięć milionów w Europejskiej walucie. Oba kontrakty zostały podpisane stosunkowo niedawno, wysokość uposażeń nie może zatem dziwić. Zwłaszcza w przypadku Theo, który swoją grą zdecydowanie udowodnił, że zasługuje na solidne wynagrodzenie. 

Na trzecim miejscu listy płac znajduje się Tiemoue Bakayoko, zarabiający rocznie zaledwie pół miliona mniej, niż Hernandez. Trudno więc się dziwić, iż Milan stara się pozbyć wypożyczonego z Premier League francuza, który odgrywa w kadrze Pioliego marginalną rolę. 

W kontekście Bakayoko, warta podkreślenia jest pensja, jaką otrzymuje Sandro Tonalli - nieco ponad 2 miliony euro, zatem dwukrotnie mniej, niż były gracz Monaco.

W oczy rzuca się także oczywiście pensja Zlatana Ibrahimovicia, który ze względu na kontuzję podpisał kontrakt, gwarantujący mu zaledwie półtora miliona euro. 


Pełne zestawienie zarobków piłkarzy Milanu


Zdjęcie: acmilaninfo.com

Komentarze