Żeńska Serie A: Pierwsza strata punktów w sezonie, Sassuolo 2:2 Milan

W ramach 3.kolejki żeńskiej Serie A, piłkarki Milanu udały się do Sassuolo, gdzie mierzyły się z ekipą Neroverdich.

Strzelanie w tym meczu rozpoczęła drużyna gospodarza w 29.minucie. Piłkę w siatce umieściła Ferrato, która otrzymała podanie w pole karne od Monterubbiano. Udział przy tym trafieniu miała bramkarka ekipy Rossonerich, Korencicova, która źle zinterpretowała zamiary rywalek.

Cztery minuty później na tablicy wyników pojawił się rezultat 1:1. Giacinti wykorzystała zamieszanie w polu karnym Sassuolo i strzałem z pierwszej piłki zmusiła Thalmann
do kapitulacji.

Po tej akcji zawodniczki prowadzone przez Carolinę Morace nabrały wiatru w żagle i przejęły inicjatywę w kolejnych minutach tej sportowej rywalizacji.

W 39.minucie mieliśmy już 1:2 dla Rossonerich. Carissimi zagrała futbolówkę do Alborghetti , która sama znalazła się naprzeciw Thalmann. Włoszka nie zwykła marnować takich sytuacji i tym oto sposobem Milan objął prowadzenie w tym meczu.

Niestety szczęście piłkarek Milanu nie trwało zbyt długo. Zawodniczki Sassuolo doprowadziły do wyrównania w doliczonym czasie pierwszej połowy za sprawą Ferrato, który po indywidualnej akcji po raz drugi pokonała Korencicovą.

W drugiej połowie nie ujrzeliśmy ani jednej bramki i tym oto sposobem zawodniczki ekipy Rossonerivh straciły pierwsze punkty w lidze.

Sassulo: Thalmann; Bursi, Pettenuzzo, Iannella, Monterubbiano, Fredriksson, Daleszczyk, Tomaselli, Ferrato, Giurgiu, Lenzini

Milan: Korenciova; Amaral Mendes, Alborghetti, Fusetti, Carissimi, De Moraes, Tucceri, Heroum, Giugliano, Giacinti, Sabatino