Żeńska Serie A: Pewne zwycięstwo nad mistrzyniami Włoch, Milan 3:0 Juventus

W ramach 6 kolejki żeńskiej Serie A, piłkarki Milanu podejmowały u siebie Juventus. Był to bezpośredni pojedynek między aktualnymi liderkami tabeli z Mediolanu, a drugą drużyną Serie A.

Pierwsza połowa nie dostarczyła nam zbyt wielu emocji. Podopieczne Caroliny Morace co prawda dominowały na boisku, ale w pierwszej odsłonie nie potrafiły zmusić Giuliani do kapitulacji.

Zmieniło się to w drugiej części spotkania. Już w 49. minucie do siatki trafiła Thaisa Moreno. Brazylijska oddała mocny strzał w okolicy pola karnego, po którym futbolówka znalazła się w bramce. Giuliani nie miał przy tym uderzeniu nic do powiedzenia.

Dziesięć minut później mieliśmy 2:0 dla Rossonerich. Giugliano zagrała piłkę do Giacinti, która pewnym strzałem podwyższyła prowadzenie swojego zespołu.

W 63.minucie było już 3:0 dla zespołu Il Diavolo za sprawą Sabatino. Reprezentantka Włoch otrzymała podanie od Tucceri i od razu zamieniła je bramkę.

Po tym zwycięstwie piłkarki Milanu odskoczyły Juventusowi na 3 pkt w ligowej tabeli i dalej przewodzą w żeńskiej Serie A.

Milan: Korenciova; Heroum, Fusetti, Mendes, Tucceri; Alborghetti, Moreno, Carissimi; Giugliano; Sabatino, Giacinti

Juventus: Giuliani; Gama, Ekroth, Salvai; Hyyrynen, Caruso, Girelli, Boattin; Glionna, Aluko, Bonansea