Żeńska Serie A: Kolejny komplet punktów ze strony Rossonerich, Milan 3:2 Fiorentina

Piłkarki Milanu podejmowały u siebie żeńską drużynę Fiorentiny. Zespół Il Diavolo pokonał ekipę Fiołków 3:2.

Pierwsza bramka padła już w drugiej minucie i jest autorką była Sabatino (Milan), Trafienie to padło ze stałego fragmentu gry, po rzucie rożnym.

W 16.minucie mieliśmy już 2:0 dla Rossonerich. Tym razem do kapitulacji Ohrstrom zmusiła Giacinti

W 28.minucie strzałem z dystansu Mauro pokonała bramkarkę Milanu, Korenciovę i tablicy wyników pojawił się rezultat 2:1.

Pięć minut później zespół Il Diavolo podwyższył swoje prowadzenie za sprawą Sabatino, która ponownie zdobyła bramkę (tym razem głową) po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

Na kolejne trafienie do siatki musieliśmy czekać do 76. minuty. Wówczas Alborghetti (Milan) niefortunnie umieściła piłkę we własnej bramce. Jak się później okazało, bramka Włoszki była ostatnią w tym meczu i to Milan mógł cieszyć się z końcowego triumfu.

Oficjalne składy:

Milan: Korenciova, Amaral Mendes, Rizza, Alborghetti, Fusetti, Carissimi, Sabatino, Giugliano, Heroum, Giacinti, De Moraes

Fiorentina: Ohrstrom, Guagni, Tortelli, Breitner, Parisi, Mauro, Bonetti, Philtjens, Clelland, Agard, Kostova