Żeńska Serie A: Kolejne 3 punkty do kolekcji na wyjeździe, Roma 1:2 Milan

W ramach 9. kolejki żeńskiej Serie A piłkarki Milanu udały się do Rzymu, gdzie mierzyły się z lokalną AS Romą.

W pierwszych minutach tego spotkania, lepiej prezentowały się podopieczne Elisabetty Bavagnoli, które od pierwszych minut starały się przejąć inicjatywę w tym meczu i zagrozić bramce Korenciovy. Piłkarki Giallorossich dopięły swego w 30.minucie spotkania. Bonfantini nie miała najmniejszych problemów z poradzeniem sobie z defensywą Milanu. Włoszka podała futbolówkę pod nogi Simonetti, a ta zamieniła podanie na bramkę. W takich okolicznościach gospodynie tego meczu objęły jednobramkowe prowadzenie.

Piłkarki Mianu nie zamierzały składać broni i ruszyły do odrabiania strat. W 37.minucie doprowadziły one do wyrównania. Autorką bramki została Giacinti, która wykorzystała podanie od Giugliano.

W pierwszej połowie nic już się ciekawego wydarzyło i takim rezultatem zakońćzyła sie pierwsza odsłona tego widowiska.

Podopieczne Caroliny Morace rozpoczęły drugą połowę z wysokiego C. Bramkę do siatki rywali trafiła Sabatino w 46.minucie spotkania. Tucceri posłała piłkę z lewej strony do swojej koleżanki z drużyny, a ta dopełniła formalności i wyprowadziła swój zespół na prowadzenie. To było szóste trafienie Sabatino w tym sezonie dla ekipy Rossonerich.

W kolejnych minutach zawodniczki Milanu próbowały podwyższyć prowadzone nad zespołem Wilków, ale na ich nieszczęście piłka nie potrafiła znaleźć drogi do siatki.

Więcej bramek w tym meczu już nie ujrzeliśmy i tym oto sposobem Milan wygrał na wyjeździe z Romą 1:2.

Oficjalne składy:

AS Roma: Pipitone, Soffia, Lipman, Di Criscio, Bartoli, Ciccotti, Coluccini, Simonetti, Bonfantini, Piemonte, Serturini

AC Milan: Korenciova; Heroum, Fusetti, Mendes, Tucceri; Alborghetti, Moreno, Giugliano; Bergamaschi, Sabatino, Giacinti