Żeńska Serie A: Dobre rozpoczęcie nowego sezonu - Roma 0:3 Milan

W ramach pierwszej kolejki żeńskiej Serie A, piłkarki Milanu udały się do Rzymu, gdzie podejmowały lokalną AS Romę.

W pierwszej połowie nie działo się zbyt wiele. Żadna z drużyn nie stworzyła poważnego zagrożenia pod bramką przeciwnika.

Bramki ujrzeliśmy dopiero w drugiej części spotkania. Do bramki trafiały tylko podopieczne Maurizio Ganza. W 69 minucie, Nora Heroum umieściła piłkę w siatce po uderzeniu w polu karnym.

Na kolejną bramkę musieliśmy czekać do 83 minuty. Wówczas Conc zmusiła Pipitone do wyjmowania piłki z siatki.

W 88 minucie, Milan podwyższył swoje prowadzenie na 3:0 dzięki Valentinie Giacinti.

Tym oto sposobem, Rossonere odniosły pierwsze zwycięstwo w nowym sezonie

AS Roma (1-4-3-3): Pipitone; Erzen, Swaby, Di Criscio,Soffia; Hegerberg, Giugliano, Bernauer; Andressa, Thestrup, Serturini

AC Milan (1-4-3-3): Korenciova; Rizza, Hovland, Fusetti, Tucceri; Heroum, Refiloe Jane, Conc; Bergamaschi, Giacinti (C), Lady Andrade