Zapisy do MCP na sezon 2020/21

Zapisy do MCP na sezon 2020/21

Milan Club Polonia, czyli największy oficjalny fanklub Milanu w Europie, rozpoczyna zapisy na nowy sezon! Gorąco zapraszamy wszystkich chętnych do wstąpienia w szeregi naszego Stowarzyszenia, a obecnych Członków zachęcamy do przedłużenia członkostwa na kolejny sezon. Zapisy potrwają do 3 września 2020.

Milan Club Polonia jest członkiem AIMC (Associazone Italiana Milan Clubs), organizacji działającej przy klubie A.C. Milan, zrzeszającej oficjalne fankluby zespołu - w związku z tym, zapisy przeprowadzane przez Milan Club Polonia dostosowane są do wymogów stawianych przez AIMC i odbywają się raz w roku podczas przerwy między sezonami. Z członkostwem w AIMC związany jest także obowiązek opłacania przez MCP składek członkowskich za każdego członka naszego fanklubu.

Osoby zainteresowane przystąpieniem do Milan Club Polonia mogą to uczynić właśnie teraz, wypełniając formularz zgłoszeniowy dostępny tutaj.

UWAGA: Formularz ten jest przeznaczony tylko i wyłącznie dla osób, które nigdy wcześniej nie należały do MCP. Wskazówki dla osób, które chcą przedłużyć lub wznowić członkostwo, zamieszczamy TUTAJ.

Wszystkich kandydatów na nowych Członków MCP prosimy o podawanie prawdziwych danych i szczególną uwagę przy wpisywaniu adresu e-mail i numeru PESEL. Na podany adres mailowy zostaną wysłane dalsze wskazówki odnośnie dokończenia rejestracji w Stowarzyszeniu, a PESEL będzie używany jako klucz dostępu do Panelu MCP, który będzie wykorzystywany m.in. do zapisywania się na zloty i wyjazdy.

Po wypełnieniu formularza każda osoba otrzyma numer zgłoszeniowy oraz informację na temat kolejnych kroków, jakie będzie musiała podjąć. Zgodnie ze Statutem Stowarzyszenia członkiem Milan Club Polonia mogą zostać wszystkie osoby mające ukończone 16. rok życia - w przypadku najbliższych zapisów oznacza to, że do MCP przystąpić będą mogły osoby urodzone przed 3 września 2004 roku.

Warunkiem koniecznym do przyjęcia w poczet członków Milan Club Polonia jest opłacenie rocznej składki członkowskiej, która na okres sierpień 2020 - lipiec 2021 nie ulega zmianie i wynosi 65 PLN. Dla nowych członków jest to automatycznie kwota wpisowego (nie ma żadnych dodatkowych opłat). Środki pozyskiwane ze składek przeznaczane są na realizację podstawowych celów statutowych Stowarzyszenia, w tym także na opłacenie wspomnianych składek członkowskich AIMC.

Członkostwo w Milan Club Polonia umożliwia uczestnictwo nie tylko w wyjazdach na mecze Milanu, lecz także w ogólnopolskich spotkaniach sympatyków Rossonerich organizowanych przez MCP, czy też w turniejach piłkarskich dla członków MCP (osoby nie będące członkami nie mają możliwości uczestniczenia w tych imprezach). Każdy członek Milan Club Polonia otrzymuje ponadto legitymację członkowską, która upoważnia do 10% zniżek w sklepach Milan Store w Mediolanie oraz przy zakupie biletów wstępu do muzeum San Siro i do nowej siedziby klubu, Casa Milan. Wszyscy członkowie Milan Club Polonia mogą również liczyć na dofinansowanie udziału w corocznym letnim Zjeździe Członków organizowanym tradycyjnie w ostatni weekend sierpnia, a także na upominki od AIMC wysyłane do członków w okresie świątecznym.

Dodatkowo pierwsze 400 osób, które opłaci składkę członkowską, otrzyma w prezencie piersiówkę MCP.

Milan Club Polonia zorganizował już 69 wyjazdów na mecze Milanu, zarówno te na San Siro, jak i wyjazdowe. W minionych latach flaga MCP zawisła podczas meczów Ligi Mistrzów, między innymi na takich stadionach jak Santiago Bernabéu w Madrycie, Old Trafford w Manchesterze czy też Camp Nou w Barcelonie. Od 2014 roku jest ona również regularnie wywieszana na San Siro. Jesteśmy obecni na wszystkich kluczowych spotkaniach Milanu. Członkowie Milan Club Polonia dwukrotnie mogli również podziwiać na własne oczy Puchar Mistrzów zdobyty przez Milan w 2007 roku w Atenach. Pierwszy raz zawitał on do nas podczas obchodów 10-lecia MCP, a po raz drugi mieliśmy go u siebie w czerwcu 2016 roku na 2. Międzynarodowym Turnieju Fanklubów Milanu w Łodzi. W 2016 i 2018 roku w bardzo licznym składzie obecni byliśmy także w Rzymie na Finale Pucharu Włoch. Dzięki wstąpieniu w szeregi Stowarzyszenia Milan Club Polonia również Ty możesz poznać wielu wspaniałych ludzi oraz poczuć prawdziwą magię i przeżyć niezapomniane do końca życia emocje oglądając Rossonerich na żywo!

Ostatnimi laty Milan przechodził bardzo trudny okres, który objawiał się kiepskim miejscem w środku tabeli ligi włoskiej. Mimo tego, nawet w tak ciężkim okresie, MCP potrafiło zebrać mnóstwo członków i przez te wszystkie lata utrzymać status największego fanklubu Milanu w Europie. Wierzymy również, że nadchodzący sezon przyniesie nam więcej radości, a Milan wspierany przez dumnych członków MCP, powróci do walki o najwyższe miejsca w tabeli. Łatwo jest kibicować, gdy się wygrywa, ale prawdziwi milaniści wspierają klub zawsze. Nie zwlekaj i jak najszybciej dołącz do największego w Europie oficjalnego fanklubu Milanu - poznaj ludzi, których krew jest w kolorze czerwono-czarnym i wspieraj Milan razem z nami, w powrocie do chwały!

Komentarze

 • avatar
  Paolo03
  Witam, czy jest tutaj na stronie jakiś członek MCP? Chciałbym się dowiedzieć czy warto takowym członkiem zostać oraz czy atmosfera na wyjazdach /spotkaniach jest dobra?
  • avatar
   Jachu1899
   pewnie że warto. byłem na 4ch wyjazdach i jest to nie zapomniane przeżycie być na san San Siro, no i to wspaniałe gromkie MERDA wykrzykiwane cała Curvą przy każdym nazwisku zawodnika Interu ;).