Zambrotta: Obowiązkiem Milanu jest powrót do europejskiej czołówki

Zambrotta: Obowiązkiem Milanu jest powrót do europejskiej czołówki

Gianluca Zambrotta wypowiedział się dla La Gazzetta dello Sport przed dzisiejszym meczem z Juventusem. Oto, co były zawodnik obu ekip miał do powiedzenia:

Cieszy mnie, że w Milanie są silni i solidni właściciele, którzy inwestują i zamierzają rozwijać klub w przyszłości. Widzę Milan na właściwej drodze do odbudowy, nawet jeśli zajmie to trochę czasu. Obowiązkiem Milanu jest powrót do czołówki europejskiej. Milan musi zająć 4. miejsce, choć nie będzie to łatwe zadanie. Gonzalo może okazać się osobą decydującą o awansie do Ligi Mistrzów. Higuain wkrótce nawiąże swoją formą do gry w Napoli i Juventusie.


Co mają ze sobą wspólnego Gattuso i Allegri? Poświęcenie, umiejętność zjednania sobie zawodników i chęć poprawy ich gry. W Milanie mieli ze sobą świetną relację. Wielokrotnie dało się zauważyć uśmiech na ich twarzach.


Allegri zawsze był w stanie przeanalizować dogłębnie rywali, zrozumieć ich grę i zmienić losy meczu. W porównaniu do lat ubiegłych, Juventus lepiej zarządza zawodnikami z wyższej półki.


Mecz Milan vs Juventus, którego nie zapomnę? Finał Ligi Mistrzów z 2003, kiedy to Juventus przegrał po rzutach karnych. Jest to jedno z niewielu spotkań w karierze, które chciałbym powtórzyć.


Trudno zapomnieć także o nieuznanej bramce Muntariego z sezonu 2011/2012.

Komentarze