Zambrotta: Milan to zawsze Milan i od niego wymaga się wygrywania

Zambrotta: Milan to zawsze Milan i od niego wymaga się wygrywania

Gianluca Zambrotta wypowiedział się dla Milan TV na temat Milanu oraz najbliższego przeciwnika ekipy Rossonerich, Atalanty. Oto co były obrońca zespołu Il Diavolo miał do powiedzenia:

O Milanie:

Nawet jeśli grasz przeciwko słabym zespołom w Serie A i Pucharze Włoch, musisz im stawić czoła i umieć z nimi wygrywać. Jeśli do takich spotkań nie podchodzi się z odpowiednim nastawieniem i wolą walki, wówczas ryzykuje się naprawdę wiele. Milan źle podszedł do ostatniego meczu z Cagliari. W w drugiej połowie wyglądało to jednak lepiej. Wszystkie mecze są trudne. Milan to zawsze Milan i od niego wymaga się wygrywania. Wierzę w Gattuso i jego pracę. On jest prawdziwym mistrzem jeśli chodzi o motywację. Wiem, że Rino jako pierwszy przyjeżdża do Milanello jako ostatni je opuszcza. Wraz ze sztabem szkoleniowym analizuje materiały wideo, aby zobaczyć co można poprawić i jak przygotować się do kolejnych spotkań. Rino posiada odpowiednie cechy, aby być trenerem. Milan pod jego wodzą dobrze sobie radzi. Jego treningi wymagają duże intensywności ze strony zawodników. Ponadto pracuje on nad mentalnością zespołu krok po kroku. To wymaga koncentracji ze strony wszystkich.

Podobają mi się jego pomysły które podobają mi się jego pomysły które stosuje w meczach ligowych i pucharach. Wierzę, że może on odnieść sukces w Milanie. Aby tak się stało, drużyna musi lepiej się poznać i stworzyć monolit.

O meczu z Atalantą:

Trudno jest grać przeciwko nim, ponieważ mają zdolnego, doświadczonego trenera, który zna się na piłce nożnej. Atalanta od zawsze była zespołem, nawet za czasów mojej gry w sektorach młodzieżowych, który był jednym z najlepszych we Włoszech na poziomie młodzieżowym. Z czasem jednak Atalanta stała się wymagającym przeciwnikiem również na poziomie seniorskim. Ich środowisko pozwala rozwijać się młodym zawodnikom, którzy z czasem mogą stać się gwiazdami.

Milan musi uważać na Atalantę podczas najbliższego meczu. Aby z nią wygrać, trzeba być odpowiednio przygotowanym i zmotywowanym.

Komentarze