Zambrotta: Milan nie może sobie nigdy ustalać limitów

Zambrotta: Milan nie może sobie nigdy ustalać limitów

Gianluca Zambrotta udzielił wywiadu dla La Gazzetta dello Sport. Oto, co były zawodnik Milanu miał do powiedzenia.

O Gattuso:

Rino jest wciąż taki sam: skoncentrowany do maksimum na swoich obowiązkach z olbrzymim ładunkiem emocji, który w sobie kumuluje i stara się go zbędnie nie uwalniać. Nawet teraz będąc na ławce trenerskiej musi dawać dobry przykład. Czy zawsze wierzyłem w Gattuso? Tak, on po prostu potrzebował czasu. Spodziewałem się, że Milan będzie w strefie Ligi Mistrzów na tym etapie rozgrywek i nie rozczarowałem się. 

 Jakie są główne przyczyny dobrej gry Milanu?

 Mogę wskazać dwa czynniki związane z Gattuso. Pierwszy z nich dotyczy solidnej taktyki, którą przekazuje drużynie. Z drugiej strony Rino posiada umiejętność umacniania swoich zawodników. To sprawia, że się rozwijają. Postęp Bakayoko był imponujący, chociaż powrót Biglii oferuje dodatkowe rozwiązanie w środku pola. Nawet obrona, złożona z Donnarummy, który zapewnia spokój między słupkami i pary Musacchio-Romagnoli bardzo się rozwinęła. Podoba mi się sposób w jaki Rino wykorzystuje na boisku Suso i Calhanoglu.

Czy Milan da radę sobie w ostatnich 11 spotkaniach sezonu? Czy zmęczenie weźmie górę?

Wiele będzie zależeć od tego czy zespół utrzyma równowagę i będzie kontynuował swoją dotychczasową pracę. Gattuso wybrał najlepsze rozwiązanie dla swojego zespołu. Rino stawia na zawodników, do których ma pełne zaufanie. Wszyscy zawodnicy w defensywie dają mu pomocną dłoń. Pozyskanie Piątka zrobiło swoje.

O derbach:

Punkt przewagi nad Interem wpłynie przede wszystkim na entuzjazm w zespole. Co do reszty szanse na zwycięstwo są jednakowe w przypadku obu zespołów. Ranking pokazuje jak blisko siebie są oba zespoły. Inter będzie musiał rozegrać trudne spotkanie w europejskich pucharach przed meczem derbowym, co z mentalnego punktu widzenia może być ich zaletą, ponieważ pozwoli im to zachować pełną koncentrację. Może się jednak okazać, że więcej czasu na odpoczynek może przynieść korzyści Milanowi. 

Czy Milan jest gotowy wrócić do Ligi Mistrzów?

Aby tak się stało Milan będzie musiał dokonać latem wzmocnień o charakterze międzynarodowym. Milan nie może sobie nigdy ustalać limitów. Teraz Rossoneri mają 6 punktów straty do Napoli. Zobaczymy co się wydarzy pod koniec sezonu.

Jaki wynik obstawiasz w derbach?

Przedstawianie prognoz jest zbędne, ale dobrze wiecie komu będę kibicował. Mam nadzieję, że Milan wygra to spotkanie, a Rino uniknie zawieszenia na ten mecz.

Komentarze