Zaccheroni:  W tej chwili wydaje mi się, że cierpliwe i chłodne podejście do sprawy jest jak najbardziej wskazane

Zaccheroni:  W tej chwili wydaje mi się, że cierpliwe i chłodne podejście do sprawy jest jak najbardziej wskazane

Alberto Zaccheroni udzielił wywiadu dla Tuttosport. Oto, co były trener Milanu miał do powiedzenia.

O Milanie:

 Podoba mi obecna praca Milanu. Skupia się ona na odpowiedniej jakości gry i szukaniu młodych talentów. Musimy wziąć jednak pod uwagę, że przy takiej polityce wyniki raczej nie pojawią się od razu. Milan ma nowego trenera, ma nowych działaczy, a nawet właściciele są prawie nowi. Do tej pory zostali zakupieni zawodnicy w fazie rozwoju, a nie u szczytu swojej kariery. Pewne rzeczy będą wymagać trochę czasu, ale fani Milanu mają więcej cierpliwości niż inni.

 Pamiętam jak przybyłem do Milanu po tym, jak klub zajął 11 i 10 miejsce. Fani przywitali mnie bardzo ciepło.

 W tej chwili wydaje mi się, że cierpliwe i chłodne podejście do sprawy jest jak najbardziej wskazane, ponieważ na ten moment klub nie może pozwolić sobie na zakup zawodników, którzy wygrali już mistrzostwo świata lub Ligę Mistrzów.

Czy Marco Giampaolo prezentuje najlepszą piłkę nożną we Włoszech?

 To bardzo subiektywna opinia. Od kogo gra on lepiej? Są tacy, którzy preferują prostopadłe podania, które pozwalają dotrzeć do bramki rywala dzięki dwóm podaniom. Są też tacy, którzy ekscytują się jakimkolwiek podaniem. Uważam, że oprócz schematów i założeń taktycznych ważne jest, aby trener wiedział jak dotrzeć do swoich zawodników. Są tacy trenerzy, którzy robią to za pomocą słów, inni robią to poprzez odpowiednią pracę na treningach, a jeszcze inni poprzez wyniki. Wszystko zależy od ilości zdobywanych bramek. Pod tym względem wydaje mi się, że Milan wykazuje pewne braki.

 Dla mnie wielki zespół musi posiadać trzech ofensywnych zawodników, którzy są gwarancją minimum 50 bramek na sezon. Biorąc pod uwagę prawdopodobnie przybycie Correi, tylko Piątek ma możliwość osiągnięcia dwucyfrowej liczby bramek. Rafael Leão, Correa i Suso nie są takimi zawodnikami.

 Poza tym potrzebni są odpowiedni pomocnicy. Z tego też powodu nigdy nie pozwoliłbym na odejście Kessie, groźnego pomocnika z wyjątkowymi umiejętnościami w ofensywie. 

 Patrząc na ostatnie tygodnie rynku transferowego, zainwestowałbym w napastnika, który odciąży nieco Piątka i będzie gwarancją dwucyfrowej liczby bramek. Myślę, że Giampaolo mógłby poprosić kierownictwo o zawodnika z takimi parametrami o ile zda sobie sprawę z tego, że taki zawodnik jest mu właśnie potrzebny.

O Suso:

Suso jako trequartista? Bardzo podoba mi się Suso, kiedy zaczyna atakować poza centralną część boiska i znajduje się z napastnikami. Konieczne będzie zrozumienie czy będzie w stanie dostosować się do nowej pozycji, jednocześnie patrząc na piłkę i na bramkę. Myślę, że Suso będzie chciał się zrewanżować za poprzedni sezon, w którym, moim zdaniem spotkał się ze zbyt dużą krytyką. Ufam Giampaolo. On doskonale zna cechy, które powinien mieć trequartista, ponieważ ta rola na boisku jest dla niego fundamentalna.

 Kto według Ciebie jest do tej pory najciekawszym wzmocnieniem Milanu?

Bennacer,  ponieważ w grze Giampaolo umiejętność utrzymania piłki na środku boiska ma podstawowe znaczenie. Regista ma dla niego fundamentalne znaczenie. Oszczędza on zespołowi wielu problemów. 

Myślę, że Milan dokona tego lata jeszcze kilku wzmocnień.

Komentarze

  • avatar
    Pato
    Boże jaki on już staruszek!!! 1999 forever, a Giampaolo i aktualna sytuacja w klubie od początku najbardziej przypomina mi własnie ten moment - przybycia Zaccheroniego... pózniej dołączył jeszcze Sheva, teraz mamy Piątka. Zaccheroni to głos rozsądku jakich mało, dokładnie tak może byc z wynikami... Kessie jest kluczowy, i brakuje napastnika bardziej bramkostrzelnego niż Correa czy Leao - choć w sumie to Correa grałby u Giampaolo bliżej bramki, a umiejętnosci ma.