Wyprawa na Sardynię

Po przerwie na mecze reprezentacji Rossoneri wracają do gry. Po zwycięstwie w dramatycznych okolicznościach nad Romą, apetyty kibiców wzrosły i ważne, żeby podopieczni Gattuso nie zaliczyli wpadki w spotkaniu z Cagliari. Początek meczu na Sardynii o 20:45.

NIE DAĆ SIĘ ZASKOCZYĆ

W spotkaniu z Cagliari, to Rossoneri będą zdecydowanymi faworytami. Po niezłym meczu z Romą akcje drużyny Gattuso wzrosły i wszyscy liczą, że w meczu z Cagliari Milan zainkasuje kolejne trzy punkty. W czasie przerwy na spotkania reprezentacji media donosiły, że Rino wystawi z Sardyńczykami tą samą jedenastkę, która wybiegła w meczu z Romą, ale w ostatnich dniach włoskie gazety donoszą, że do zmian może dojść w defensywie Rossonerich. Diego Laxalt powinien zastąpić Riccardo Rodrigueza, mimo że ten drugi rozegrał niezłe spotkanie z Rzymianami, a do tego okrasił swój występ asystą. Urugwajczyk jednak zarówno z Romą jak i z Napoli dawał nie złą zmianę, dlatego prawdopodobnie Gattuso da mu szansę od pierwszej minuty. Innym zawodnikiem, który jest blisko pierwszego składu jest Mattia Caldara. Młody Włoch mógłby zastąpić Musacchio, który w pierwszych spotkaniach nie grał nadzwyczajnie, ale prawdopodobnie i tak zagra kosztem Caldary, który jak twierdzi Gattuso potrzebuje jeszcze czasu by wkomponować się w nowy zespół. Pewne jest za to, że nie zobaczymy na boisku bohatera meczu z Romą. Patrick Cutrone doznał kontuzji i nie zagra w najbliższym spotkaniu.

NIEPRZEWYDYWALNI

Cagliari nie należy do najmocniejszych zespołów Serie A, ale potrafią sprawdzić niespodziankę. Trzy pierwsze spotkania bieżącego sezonu doskonale pokazują jak bardzo nierówną formę prezentują. Najpierw dość niespodziewana porażka z Empoli, później remis w starciu z Sassuolo, a ostatnio bardzo cenna wyjazdowa wygrana z Atalantą. Dlatego właśnie drużyny z Sardynii nie wolno lekceważyć. Zwłaszcza, że w ekipie Rolando Marana nie brakuje ciekawych zawodników. Liderem defensywy jest Filippo Romagna uważany za jednego z najzdolniejszych defensorów we Włoszech. W ataku dwójka doświadczonych snajperów Serie A – Leonardo Pavloetti i Marco Sau, którzy łącznie zdobyli już 71 goli w najwyższej klasie rozgrywkowej. Pewnym punktem jest także bramkarz – Alessio Cragno. Największą gwiazdą drużyny jest jednak Nicolo Barella. Młody piłkarz był odkryciem ubiegłorocznych rozgrywek w których strzelił 6 bramek, a portal transfermarkt wycenia Włocha na 25 mln euro co daje prawie ¼ wartości całej drużyny z Sardynii. Dodatkowym atutem Cagliari w niedzielnym spotkaniu jest fakt, że Rolando Maran będzie miał do dyspozycji właściwe wszystkich podstawowych zawodników.